FINAL / FC Viitorul – Steaua Bucuresti 0-3. Latovlevic, Iancu si Keseru au risipit suspiciunile de dinaintea partidei

viitorul-steauaSteaua s-a impus fara probleme pe terenul Viitorului, intr-un meci in care campioana en-titre l-a dominat categoric, fara sa permita nicio clipa  adversarilor sa-l puna in dificultate pe Tatarusanu.

Daca inaintea meciului au existat voci care insinuau ca partida va fi una trucata, asemanatoare dintr-un anumit punct de vedere cu meciul disputat intre cele doua formatii in returul sezonului trecut, scor 5-2 pentru constanteni, de data aceasta Steaua a avut permanent initiativa si atat timp cat jucatorii „ros-albastri” au stiut sa se tina departe de propria poarta, nu au ezistat sa se desprinda.

A deschis scorul Latovlevic, in minutul 39, cu un gol inscris printr-o executie de exceptie. Un minut mai tarziu, Iancu a inscris primul gol in acest sezon chiar in poarta fostei sale echipe, pentru ca in a doua repriza sa-i lase locul in teren lui Keseru, cel care in minutul 50 a transat soarta partide macand golul cu numarul trei al Stelei. La scor de „masa-verde” formatia din Ghencea nu a mai fortat, iar gazdele nu au putut sa strapunga puternica defensiva a campioanei, astfel ca ultimele 40 de minute de meci s-au scurs fara ocazii notabile.

Vezi cum s-a desfasurat meciul:

Viitorul: Balauru – Moga, Mitrea, Larie, Tosca – Daminuta, Benzar -Al. Lazar, Al. Carstocea, Taru – Gavra.
Antrenor: Bogdan Vintila

Steaua: Tatarusanu – Georgievski, Szukala, Varela, Latovlevici – Prepelita, Pintilii – Ad. Popa, Sanmartean, Iancu – Chipciu.
Antrenor: Laurentiu Reghecampf

1. Lucian spune:

abea astept sa jucam in speranta ca de aceasta data vom castiga si-n acest fel nu vom mai da ocazia unora sau altora sa faca speculatii sau sa profereze ironii la adresa echipei sau a stafului tehnic.