FINAL / FC Brasov – Concordia Chiajna 3-1. „Stegarii” nu au predat armele! Lupta pentru supravietuire in Liga 1 continua

fc-brasov-concordiaFC Brasov a obtinut 3 puncte vitale in cursa pentru evitarea retrogradarii, invingand Concordia cu 3-1, pe teren propriu. Succesul obtinut de „stegari” mentine formatia de sub Tampa la un punct de echipa de deasupra liniei de retrogradare, cu sase etape inainte de finalul sezonului.

Gazdele au deschis scorul in minutul 23 prin Grigorie, iar 20 de minute mai tarziu Chiajna a ramas in inferioritate numerica dupa un fault grotesc comis de Onduku, eliminat direct.

Cu un om mai putin pe teren, ilfovenii au fost „loviti” din njou de Grigorie, dupa doar doua minute de la startul reprizei secunde.  In minutul 69, elevii lui Sumudica au avut sansa sa reduca din diferenta in urma unei lovituri de la 11 meri, iar Nelutu Rosu a fructificat penalty-ul. In ultimele cinci minute ale timpului regulamentar de joc, Bruno Madeira a hotarat sa puna capat incertitudinii, marcand golul de 3-1 pentru o victorie imensa a „stegarilor”.

Vezi cum s-a desfasurat meciul:

FC BRASOV: Iacob – Straut, Machado, Leko, Ionescu – Madeira, Mateiu – Buga, Grigorie, Aganovic – Cristea

CONCORDIA: Ramniceanu – V. Dima, Leca, Papasterianos, Savin – Stratila, Rosu, Ispir, Serediuc – Florea, Ganea