Hochei pe gheata – Mondialele Diviziei I, grupa B, Vilnius / Echipa Romaniei invinsa si de Marea Britanie!

romania-hochei-vilniusDupa infrangerea din meciul inaugural, 0-7 cu Polonia, nationala Romaniei a pierdut si partida urmatoare de la Mondialele Diviziei I, 1-4 cu Marea Britanie. Dupa o zi de pauza, formatia noastra va intalni miercuri Croatia.

Hocheistii romani au rezistat 20 de minute, primind apoi doua goluri in repriza a doua, in minutele 33 si 35, de la Davies si Philips. Schields a inscris pentru britanici la sase minute dupa inceperea ultimei reprize, Biro a punctat pentru echipa noastra trei minute mai tarziu, iar Garside a stabilit rezultatul final cu un minut inaintea incheierii partidei. Intr-un alt meci, Croatia, viitoarea adversara a tricolorilor, a intrecut Olanda cu 4-0 (2-0, 2-0, 2-0).

sursa foto: Agerpres