FINAL / FC Botosani – Pandurii 3-2! Fulop, eroul gazdelor, autor al unui hat-trick veritabil!

bot-panFC Botosani continua parcursul bun din a doua parte a sezonului, obtinand o victorie imensa in fata vicecampioanei Pandurii. Desi gorjenii au deschis scorul in minutul 10 prin Elton, Fulop nu a acceptat dominarea oaspetilor si a egalat dupa doar doua minute, pentru ca in ultimele minute ale primei reprize sa mai inscrie de doua ori spre exasperarea gorjenilor, care dupa deschidere scorului se asteptau la un succes la Botosani.

Derutati de hat-trickul lui Fulop, gorjenii nu au mai gasit in repriza secunda forta necesara pentru a reveni in joc. Golul lui Dos Santos din minutul 82 ar fi putut relansa meciul, dar Pandurii nu a profitat de timpul ramas cedand trei puncte importante in lupta pentru recuperarea distantei ce-o desparte de locurile ce duc in cupele europene.

Vezi cum s-a desfasurat meciul:

Pandurii: Gliwa – Ungurusan, Paraskevas, Erico, Momcilovic – Paul Anton, Elton – Shamsin, Nistor, Nicoara – Matulevicius

FC Botosani: Curileac – Cip. Dinu, Oltean, Ivanovs, Acsinte – Codoban, Vasvari, Croitoru – Fulop, Carjan, Stojkov