Liga masculina a Campionilor / Victorii in deplasare pentru echipele din Veszprem si Kiel in prima mansa a sferturilor de finala!

ves-psgMKB Veszprem si THW Kiel s-au impus in primele partide din sferturile Ligii Campionilor cu PSG Handbal, respectiv Metalurg Skopje. Celelate meciuri vor avea loc duminica si luni.

Echipa la care a jucat si regretatul Marian Cozma s-a impus cu 28-26 (12-14), spre deziluzia celor 3600 de spectatori din tribunele arenei pariziene. Nagy, 9 si IIic, 7, de la invingatori si M’ Tima, 5, de la gazde, au inscris cele mai multe goluri. Mult mai clar a castigat teamul din Kiel, 31-21 (14-9), in fieful formatiei macedonene. Golgeterii intalnirii au fost Vujin, 8 si Manaskov, 6.

Duminica se va desfasura meciul Rhein Neckar Loewewn-FC Barcelona, iar luni, partida dintre Flensburg Handewitt si Vardar Skopje.