Euroliga, play-off / Emporio Armani egaleaza scorul in meciul cu Maccabi Tel Aviv!

euroligaEmporio Armani Milano a intrecut pe Maccabi Electra Tel Aviv cu 91-77 (42-34), egaland rezultatul general, dupa ce pierduse cu doua zile in urma, in prelungiri, 99-101, in propria sala. Intr-un alt meci, TSKA Moscova a valorificat a doua oara avantajul de a juca in fata spectatorilor care o sustin, 77-51 (39-25) cu Panathinaikos Atena.

Cu patronul Giorgio Armani in tribuna, formatia milaneza a controlat intalnirea, ajungand la un avans de 18 puncte, 80-62, redus la 10 in cateva minute. Dupa care s-a impus intr-un final lipsit de emotii. Jerrels, 17, respectiv Tyes, 16, au inscris cele mai multe puncte.

Echipa moscovita a dominat, la randul ei, partida cu teamul din capitala Greciei, avand in americanul Weems, autor a 23 de puncte, cosgeterul meciului. Inaintea duelurilor cu numarul 3, pe care le vor sustine pe terenurile adversarelor, FC Barcelona, Real Madrid si TSKA Moscova, conduc cu 2-0 si mai au nevoie de un singur succes pentru a se califica in final fourul de la jumatatea lunii mai, de la Milano. Unde spera sa ajunga si Emporio Armani, daca va avea aceeasi evolutie in dubla de luni si miercuri de la Tel Aviv si apoi, la Milano.