Pedeapsa grea pentru Vlad Morar, gasit tap ispasitor pentru infrangerea Petrolului in semifinalele Cupei

vlad-morarEliminarea Petrolului din Cupa Romaniei, dupa semifinala disputata in dubla mansa impotriva Astrei este pusa pe umerii lui Vlad Morar, care va fi exclus din lotul echipei ploiestene pana la finalul sezonului.

Intrat in minutul 81 al meciului, la scorul de 1-1, atacantul a comis doua faulturi sanctionate cu cartonas galben intr-un interval de doar trei minute si si-a lasat echipa in cu un om mai putin in teren in ultima parte a partidei retur. Daca tabela de marcaj ar fi ramas neschimbata, Petrolul si-ar fi putut apara trofeul in finala, insa Astra a profitat din plin de cele cateva minute de superioritate numerica, reusind sa inscrie decisiv.

Cel mai probabil, Vlad Morar va fi anuntat oficial ca nu va mai face parte din lot dupa revenirea din vacanta, iar din vara ar putea fi vandut noteaza Gazeta Sporturilor. Antrenorul „lupilor-galbeni”, Razvan Lucescu pune intreaga responsabilitate a infrangerii pe umerii atacantului de 20 de ani.

„L-am simtit in vana la ultimele antrenamente. Intrase bine si in jocul precedent, am crezut ca o va face si acum. Din pacate, a fost eliminat stupid si astfel ne-a ingreunat situatia.

Sunt convins ca Petrolul s-ar fi calificat fara probleme daca nu intervenea aceasta eliminare. Ar fi ramas 1-1 pana la final”, a spus Razvan Lucescu.

sursa foto: stiridesport.ro