FINAL / FC Clinceni – Rapid 1-2. Giulestenii au rasturnat rezultatul si debuteaza cu victorie in play-off

cli-rapRapidul a pasit cu dreptul in play-off-ul Seriei 1 a Ligii 2, impunandu-se cu 2-1 in deplasare cu FC Clinceni, intr-un meci amanat cu o ora din cauza baltilor formate pe teren in urma ploii.

Dupa o prima repriza in care jucatorii celor doua echipe s-au remarcat mai degraba prin faulturi, fiind aratate nu mai putin de sase cartonase galbene, in a doua parte a intalnirii meciul de la Clinceni s-a bucurat de un fotbal mai de calitate, atat cat s-a putut in conditiile unui teren imbibat cu apa.

Scorul a fost deschis de gazde, prin  Olariu, in minutul 51, dar autogolul lui Nitu de peste 11 minute a inecat corabiile, ilfovenilor. Golul decisiv a venit in ultimul minut regulamentar de joc, Lung aducand o victorie uriasa pentru Rapid in debutul play-off-ului, cu atat mai importanta cu cat, CSMS Iasi s-a impiedicat pe teren propriu cu SC Bacau, scor 1-1.

Vezi cum s-a desfasurat meciul:

FC Clinceni: Bolboasa – Venter, A. Nitu, Vitelaru, Artiom Karamyan – Olariu, Patrascu, Puscas, Arman Karamyan – H. Kone, Rosu

Rapid: Draghia – Voicu, Iacob, Lung, Vasile – Balan, Sandulescu, Negru, Martin – Niculae, Pancu