Dinu: „Nu se poate sa abordezi returul fara niciun varf de atac. Poate s-a gandit sa-i odihneasca pentru meciul cu Astra, care e mai important”

bilinski-TucudeanFlavius Stoican a surprins pe toata lumea in returul semifinalei cu Steaua tinandu-si pe banca ambii atacanti. Tactica n-a dat roade, pentru ca dupa introducerea lui Tucudean si Bilinski, la jumatatea reprizei secunde, Dinamo a fost mai agresiva si a reusit golul egalizator. Fosta glorie a „ros-albilor”, Cornel Dinu, administratorul delegat, a analizat meciul si echipa de start a lui Stoican.

Mi s-a parut ceva asa ciudat, in ceea ce inseamna formula de inceput pe care a folosit-o Dinamo. Nu stiu daca se pot numi surprize. Sunt lipsite de rationament. In momentul in care ai pierdut prima partida cu 2-5, nu se poate sa abordezi returul fara niciun fel de varf de atac. Este de neconceput dupa pararea mea. Trebuie sa gasim un termen de basm pentru alegerile lui Stoican.

Poate daca ne gandim intr-un extrem greu de acceptat, s-a incercat odihnirea oamenilor de atac pentru partida cu Astra, care conteaza pentru calificarea in cupele europene. Jocul s-a mai echilibrat putin spre finalul reprizei a doua. Un final cu tipica renuntare romaneasca, cand Steaua s-a vazut cu sacii in caruta„, a sintetizat Cornel Dinu, la emisiunea Digi Sport.

Etichetat cu: , , , , , , , , , ,