FINAL / Ceahlaul Piatra Neamt – Dinamo Bucuresti 0-1. Moral bun pentru returul contra Stelei in semifinalele Cupei! Cosmin Matei, din nou decisiv pentru „caini”

ceahlaul-dinamoDuminica, Ceahlaul a intalnit, pe teren propriu, echipa Dinamo, intr-un meci din etapa cu numarul 27 a Ligii 1. Meciul se anunta a fi unul pe muchie de cutit, devreme ce gazdele veneau dupa o serie de trei infrangeri consecutive, in urma carora s-a apropiat la sase puncte de plutonul retrogradabil.

In tur, partida dintre Dinamo si Ceahlaul s-a incheiat la egalitate scor 1-1. Gazdele au deschis rapid scorul prin Thicot, in minutul 2, iar nemtenii au egalat 42 de minute mai tarziu, prin Golubovic.

ECHIPELE CARE VOR EVOLUA:

CEAHLAUL: Calancea – C. Stefanescu, Al. Ichim, L. Cazan, Tepes – V. Achim, Onciu – Ad. Gheorghiu, Golubovic (cpt), M. Constantinescu – G. Jula

DINAMO: Balgradean- Rus, Grigore, Durimel, Filip- Barboianu, Elton- Matei, D. Rotariu, Lazar- Bilinski