Final / CS U Craiova – CS Mioveni 2-0. Oltenii termina sezonul regula en-fanfare! Balint, victorii pe linie, niciun gol primit

10169028_767605493251703_584297744_nVictoria lui CS Universitatea Craiova pe „Ion Oblemenco” impotriva lui CS Mioveni a pus punct sezonului regulat in Liga 2. Formatia antrenata de Ilie Balint, venit in Banie in urma cu etape, a obtinut astfel a sasea victorie consecutiva fara niciun gol primit, astfel ca „alb-albastrii” patrund in pas martial in play-off-ul care va debuta sambata, 19 aprilie.

Dupa o prima repriza in care oltenii au dominat ostilitatile, dar fara sa puna mari probleme in preajma careului advers, in partea a doua a reprizei, elevii lui Balint au intrat ceva mai motivati. Curelea a reusit sa deschida scorul in minutul 77, iar Valskis a marcat decisiv pentru 2-0, cu 5 minute inainte de incheierea timpului regulamentar, aducand trei puncte fara relevanta in clasamentul play-off, dar foarte important pentru moralul jucatorilor craioveni.

Vezi cum s-a desfasurat meciul:

CS Universitatea: Irimia – Kitanovsk, Ljubinkovic, Vatajelu – Plesan, Ionescu, Varga – Curelea, Ganea, Valskis

CS Mioveni – Ciuca, Cotiga, Popa, Rauta, Stan, Ayza, Bicianu, Stoica, Negoita, Chetan, Nastasie