Problemele lui CR7 continua si lusitanul risca sa nu fie prezent nici in finala Cupei Spaniei si nici in turul semifinalei din LC!

Ronaldo-accidentat-rauRealul s-a calificat cu mari emotii in sferturile Ligii Campionilor, dupa o „dubla” cu finalista editiei trecute, Borussia Dortmund. 3-2 a fost scorul la general, dupa 3-0 pe Bernabeu si 0-2 pe Signal Iduna Park. Un mare aport la reusirea calificarii l-a avut Cristiano Ronaldo, care a marcat golul trei la Madrid, dar care a fost schimbat imediat in urma unei accidentari.

Lusitanul a fost menajat in urmatorul meci din campionatul intern, la Sociedad, dar era de asteptat sa fie pe teren la Dortmund. N-a fost introdus nici macar un minut si se pare ca starea lui de sanatate nu s-a ameliorat nici in aceste clipe.

Cotidianul de casa al madrilenilor, „As”, anunta joi ca CR7 a suferit o microruptura musculara la bicepsul femural al piciorului stang si va trebui sa mai stea pe bata aproximativ doua saptamani.

In aceste conditii, Ronaldo are sanse mari sa rateze si finala Cupei Spaniei de miercurea viitoare, contra Barcelonei, dar si turul semifinalei Ligii Campionilor, care ar urma sa aiba loc pe 22 sau 23 aprilie.