FINAL / Rapid Bucuresti – Rapid CFR Suceava 5-1. Veteranii Pancu si Daniel Niculae, din nou decisivi

Rapid-Bucuresti-Rapid-SuceavaRapid Bucuresti a facut spectacol la Ploiesti, unde a organizat partida cu Rapid CFR Suceava, dupa suspendarea pentru doua etape a stadionului din Giulesti. Daca la pauza, „alb-visnii” nu reusisera sa se desprinda pe tabela de marcaj, surprinsa blocata la 1-1 la sfarsitul primei reprize, in partea a doua a meciului , elevii lui Viorel Moldovan s-au dezlantuit si au marcat de 4 ori in poarta antepenultimei clasate in Seria 1 a ligii secunde.

Vezi cum s-a desfasurat meciul:

RAPID: Draghia – Voicu, Lung, Iacob, N. Vasile – T. Balan, Dica, Cl. Herea – Martin, D. Niculae, Pancu
Rezerve: Gordin – Tânc, Ciolacu, V. Negru, Fl. Istrate, Al. Coman, D. Burcea
Antrenor: Viorel Moldovan

RAPID CFR SUCEAVA: Pascal (cpt.) – D. Balan, Ferariu, Velescu, Bagu – Arotaritei, Sumanariu, Vl. Stanescu, Golofca – I. Plamada, Ionesi
Rezerve: Hantescu – Vornicu, Spatar, Fedorovici, Dutica, Vitu, Cr. Gafita
Antrenor: Mihai Gurita

Etichetat cu: , , , , , , , ,