FINAL / Dinamo – Otelul 3-1! „Cainii” au intors scorul in primele 15 minute ale reprizei secunde!

din-oteEtapa a 26-a a Ligii 1 s-a incheiat luni seara, de la ora 21:00, odata cu meciul din „Stefan cel Mare” dintre Dinamo si Otelul. Gazdele nu au inceput prea bine meciul, iar prima repriza a fost la discretia galatenilor, care au reusit sa si marcheze, chiar inainte de pauza, prin Giurgiu. Se pare ca Stoican si-a mustruluit bine elevii, pentru ca acestia au inceput repriza secunda cu o alta prestatie. Mai intai Dragos Grigore a egalat din penalty, in minutul 52, iar Rotariu a reusit sas-i aduca echipa in avantaj, opt minute mai tarziu. Faza si golul meciului a reusit-o Cosmin Matei, introdus in repriza secunda, care a facut deliciul publicului cu o scarita de mare efect!

„Cainii” au nevoie de toate punctele pentru a reveni pe locul patru in clasament, ultimul care duce in cupele europene.

Otelul este inca in zona rosie a clasamentului, doar doua puncte despartindu-i pe galateni de locurile retrogradabile.

Partida din aceasta seara poate fi urmarita in direct pe Digi Sport 1 si in format LiveText pe www.sptfm.ro, de la ora 21:00.