Rat i-a frant figura unui adversar in meciul cu Celta Vigo! Romanul poate fi suspendat o lunga perioada!

ratRazvan Rat risca cel putin trei etape de suspendare, dupa ce i-a aplicat un cap in figura unui adversar. Fundasul roman a fost eliminat cu „rosu” direct in repriza a doua a meciului dintre Rayo Vallecano si Celta Vigo.

In minutul 63, Charles Dias  a cazut victima maniei lui  Razvan Rat, care si-a „executat” oponentul provocandu-i  o fractura de sep nazal.

Fundasul roman a fost eliminat direct si gestul sau nesportiv nu poate scapa cu mai putin de trei etape de suspendare, conform regulamentelor impuse de UEFA pentru astfel de abateri.

Ramasa in inferioritate numerica, Rayo Vallecano a reusit totusi sa-si adjudece victoria cu 3-0, gratie reusitelor lui Rochina si Alberto Bueno(dubla).