EXCLUSIV / Valeriu Iftime: „Nu ma duc sa vad meciul cu Steaua pentru ca nu vreau sa vad cu pierdem!”

Iftime-BotosaniLuni seara, de la ora 21:00, Steaua va primi vizita echipei FC Botosani, pe terenul din Ghencea, in ultima partida din etapa a 25-a. Botosanenii sunt echipa cea mai in forma din ultimele patru etape, reusind victorii pe linie, dar finantatorul echipei nou promovate in Liga 1 nu va veni la meci din cauza faptului ca victoria gazdelor este mai mult decat previzibila.

Nu o sa vad meciul cu Steaua din tribuna, dar nu-i nimic, am toate energiile pozitive trimise catre echipa. Steaua e echipa buna pe orice palier si ne este superioara la toate capitolele, dar de asta e frumos fotbalul, ca exista echipe care pot face surprize. A juca cu Steaua e o mare onoare daca esti fotbalist. De asta cred ca emotii vor exista in randul echipei noastre, dar sper ca la ora jocului acestea sa se risipeasca. Ca sa fiu sincer, durerea mea e ca nu pot sa fiu prezent la un meci in care stiu sigur ca iau bataie! Totusi, cred ca daca vom avea atitudine si inteligenta putem face surpriza.

Vrem ca Steaua sa aiba stadionul plin la meciul cu noi, pentru ca fotbalul nu trebuie sa se joace fara spectatori. Fotbalul se joaca pentru public, iar daca nu constietizam asta este o mare greseala.

Vreau ca Leo Grozavu sa continue langa echipa, poate cel mai modern antrenor pe care l-a avut echipa noastra, iar din acest motiv cautam sa avem o continuitate pe aceasta latura. Sper sa-i merga mai departe asa cum i-a mers si pana acum. Nu vreau sa fie unul ca Miriuta, care a lasat un proiect de viitor la Ceahlaul pentru a ajunge la CFR Cluj sa-si rupa gatul„, a declarat finantatorul echipei FC Botosani, Valeriu Iftime, in emisiunea „Executii in direct”.  „, a declarat finantatorul echipei FC Botosani, Valeriu Iftime, in emisiunea „Executii in direct”.

Etichetat cu: , , , , , , ,
Postat în Liga 1

Comenteeeezi?!!

LIGA 1 2017/18
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj331416
2FCSB291414
3CS U Craiova291411
4Astra Giurgiu24148
5FC Botosani24146
6Dinamo Bucuresti20146
7FC Viitorul20144
8ACS Poli Timisoara1814-5
9Concordia Chiajna17140
10FC Voluntari1614-3
11CSM Poli Iasi1514-6
12OSK Sf Gheorghe1114-14
13Gaz Metan Medias914-18
14Juventus Bucuresti414-19