FINAL / Ceahlaul – Astra 0-2! Giurgiuvenii reusesc sa-si pastreze sperante la titlu

cea-astAstra a castigat partida din deplsare contra Ceahlaului scor 2-0 si Florin Marin bifeaza prima victorie cu echipa giurgiuveana, dupa remiza din etapa trecuta cu Otelul.

Partida a avut un ritm bun inca din primele minute, cu ocazii mari de o parte si de alta, insa la pauza tabela de marcaj a ramas nemodificata.

In a doua parte a intalnirii, „astralii” au reusit treptat sa-si impuna ritmul, iar rezultatele nu au incetat sa apara.  Scorul a fost deschis in minutul 62 de Yazalde, iar Alibec a dat lovitura de gratie nemtenilor in ultimele momente ale timpului regulamentar de joc, asigurand formatiei de pe malul Dunarii o victorie ce-o pastreaza in calculele pentru castigarea titlului, chiar daca nu cu foarte multe sanse.

Vezi cum s-a desfasurat meciul:

Ceahlaul: Calancea – Dumitras, Marc, Canu, Cazan – Achim, Onciu – Popadiuc, L. Garcia, Chitosca – Golubovic

Astra: Lung junior – Matel – Papp, Gaman, Junior Morais – Yahaya, Laban – Yoda, Budescu, William – Yazalde