Rezultate si marcatori / Liga a III-a, etapa a 19-a! UPDATE / Sase goluri la Turda cu Zalau!

tunari-voluntariLiga a treia a programat vineri cea mai mare parte a meciurilor etapei a 19-a din cele sase serii. Cel mai interesant meci al etapei s-a disputat in seria a doua, unde liderul FC Voluntari a merse pe terenul ocupantei locului trei, FC Afumati.

Programul complet al meciurilor:

SERIA I:

Ceahlaul II Piatra Neamt – Stiinta Miroslava 3-0
C. Stefanescu (50, 75), Margine (57)
FCM Dorohoi – Petrotub Roman 3-2
Cososchi (45+1), E. Sandu (78), M. Bordeianu (80) / I. Enache (52), Sofronie (68)
Aerostar Bacău – Sporting Suceava 2-0
Patriche (10), Boghian (41)
Kosarom Pascani – Cetatea Targu Neamt 3-1
Nemteanu (33), Chimir (38 – pen.), Toader (51) / Gorea (59)
Bucovina Pojorata – Bucovina Radauti, se disputa sambata, de la ora 15:00.
CSM Moinesti sta.

SERIA II:

CS Afumati – FC Voluntari 3-2
Vincene (45), B. Stancu (45+1), Vlada (63) / M. Musca (50), Maxim (68 – pen.)
Dunarea Calarasi – Sporting Liesti 3-0
M. Serban (26, 30), M. Tudor (88)
Otelul II Galati – Gloria Popesti Leordeni 0-3
Romanescu (20), St. Alexandru (45), D. Enache (85)
Viitorul Axintele – Conpet Ciresu 2-0
B. Matei (32), C. Dedu (52)
Rapid Fetesti – Progresul Cernica, se disputa sambata, de la ora 15:00.
CS Stefanesti – Callatis 2012 Mangalia, se disputa sambata, de la ora 15:00.

SERIA III:

Inter Clinceni – CS Balotesti 0-0
Viitorul Domnesti – ACSVM Craiova 1-0

Gb. Radu (90+1)
Concordia II Chiajna – FC Bals 3-1
(58), (63), (81) /  (1)
Dinamo II Bucuresti – CS Podari 3-0
H. Crisan (5), Velici (25), A. Chirita (49)
Juventus Bucuresti – CS Tunari 1-1
Fl. Anghel (40) / A. Ilin (14)
CS Visina Noua – Metaloglobus Bucuresti, se disputa sambata de la ora 15:00.

SERIA IV:

FC Caransebeş – Jiul Rovinari 2-0
Gosa (37), Saulescu (48)
FCM Resita – Stiinta Turceni 0-0
Millenium Giarmata – Mama Mia Becicherecu Mic 1-1

Leuca (7) / Hodis (47)
Muncitorul Resita – FC Hunedoara 1-4
T
imbota (87) / O. Dragan (50, 90+3), Darvaru (56), Lintaru (90)
Pandurii II Târgu Jiu – FC Avrig 3-0. Echipa oaspete s-a retras in retur si pierde partidele ramase la „masa verde”.
Vulturii Lugoj sta.

SERIA V:

FC Ariesul Turda – FC Zalau 3-3
St. Popa (13), N. Bitis (46, 51) / Tiriac (4), Ionascu (76), Supuran (80)
Unirea Dej – CS Ineu 2-1
Gabrus (68 – pen., 72 – pen.) / Fl. Bad (34)
CS Osorhei – Sanatatea Cluj, se disputa sambata, de la ora 15:00.
Unirea Jucu – Soimii Pancota, se disputa sambata, de la ora 15:00.
Metalurgistul Cugir – FC Municipal Baia Mare, se disputa mâine, de la ora 15:00.
National Sebis sta

SERIA VI:

SCM Argesul Pitesti – Fortuna Poiana Campina 0-2
Chipirliu (43), Cristescu (56)
Conpet Ploiesti – Chindia Targoviste 0-0
Avantul Reghin – Atletic Bradu 1-2

M. Ungur (45) / Carstea (25 – pen., 36)
FCM Targoviste – FC Papauti 3-3
D. Popa (20), Mihaila (70), Cernea (71) / Damian (35 – pen.), Voicu (75), E. Popa (90)
FC Zagon – Civitas Făgaras 3-0. Echipa oaspete s-a retras in retur si pierde partidele ramase la „masa verde”.
FCM Campina – ACS Urban Titu, se disputa sambata, de la ora 15:00.

Etichetat cu: , , ,
Postat în FOTBAL INTERN, Liga 3

Comenteeeezi?!!

LIGA 1 2017/18
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj401818
2FCSB381824
3CS U Craiova361811
4FC Botosani32189
5FC Viitorul301812
6Astra Giurgiu28187
7Dinamo Bucuresti24183
8CSM Poli Iasi2418-2
9ACS Poli Timisoara2318-11
10FC Voluntari2118-3
11Concordia Chiajna1718-5
12OSK Sf Gheorghe1218-20
13Gaz Metan Medias1118-23
14Juventus Bucuresti918-20