CE de snooker U21 / 97 de jucatori au fost impartiti in 16 grupe. Vezi clasamentele dupa prima zi!

CE-de-snooker-U21Marti dupa-amiaza, in incinta Hotelului Caro din Capitala, au debutat Campionatele Europene de snooker pentru juniori si seniori – echipe, categoria amatori. Evenimentul este organizat de Federatia Romana de Snooker si de Asociatia Europeana de Biliard si Snooker (EBSA). Cele doua competitii se vor desfasura in perioada 18 – 29 martie.

In faza grupelor, meciurile se disputa la 16 mese, dupa sistemul cel mai bun din 5 meciuri. Duminica, 23 martie, sunt programate semifinalele si finala la CE de juniori. In aceeasi zi are loc deschiderea CE de seniori pe echipe (masculin si feminin) si master.

Va prezentam mai jos situatia grupelor la juniori dupa prima zi de concurs:

                                             Grupa A

Nume

Tara

MJ

MC

FC

FL

FD
1 Ashley Carty England 2 2 6 0 6
2 Spasian Spasov Bulgaria 2 2 6 2 4
3 Andres Petrov Estonia 2 2 6 3 3
4 Markus Pfistermüller Austria 2 0 1 6 -5
5 Mathieu Bonnet France 2 0 2 6 -4
6 Maxim Ene Romania 2 0 2 6 -4

 

                                             Grupa B

Nume

Tara

MJ

MC

FC

FP

FD
1 Duane Jones Wales 1 1 3 0 3
2 Dominik Scherübl Austria 2 2 6 0 6
3 Benjamin McCabe Sweden 2 1 5 3 2
4 Maor Shalom Israel 1 1 3 2 1
5 Tudor Muntean Romania 2 0 0 6 -6
6 Nykyta Pavelko Ukraine 2 0 0 6 -6

 

                                             Grupa C

Nume

Tara

MJ

MC

FC

FP

FD
1 Oliver Lines England 2 2 6 0 6
2 Josh Boileau Ireland 2 2 6 0 6
3 Simon Lindblom Sweden 2 2 6 2 4
4 Stefan Simeonovski Bulgaria 2 0 2 6 -4
5 Peter Kiss Hungary 2 0 1 6 -5
6 Tudor China Romania 2 0 0 6 -6
7 Vladyslav Vyshnevskyy Ukraine 2 1 3 4 -1

 

                                             Grupa D

Nume

Tara

MJ

MC

FC

FP

FD
1 Darryl Hill Insula Man 1 1 3 0 3
2 Robin Otto Germany 2 2 6 3 3
3 Georgi Velichkov Bulgaria 2 2 6 0 6
4 Vilius Schulte Lithuania 2 0 2 6 -4
5 Stefan Posea Romania 1 0 1 3 -2
6 Iulian Boiko Ukraine 2 0 0 6 -6

 

                                             Grupa E

Nume

Tara

MJ

MC

FC

FP

FD
1 Shachar Ruberg Israel 2 2 6 1 5
2 Sam Thomas Wales 2 2 6 0 6
3 Saku Veikkanen Finland 1 1 3 1 2
4 Alexandru Oprisor Romania 2 0 1 6 -5
5 Tomas Kubicek Cehia 2 0 0 6 -6
6 Mikhail Terekhov Russia 1 0 1 3 -2

 

                                             Grupa F

Nume

Tara

MJ

MC

FC

FP

FD
1 Jamie Clarke Wales 2 2 6 0 6
2 David Cassidy Ireland 2 2 6 1 5
3 Amir Nardeia Israel 2 2 6 1 5
4 Ales Herout Cehia 2 0 1 6 -5
5 Tudor Popescu Romania 2 0 1 6 -5
6 Yana Shut Belarus 2 0 0 6 -6

 

                                             Grupa G
Nume
Tara

MJ

MC

FC

FP

FD
1 Sanderson Lam England 2 2 6 0 6
2 Edward Topham Wales 2 2 6 0 6
3 Brian Cini Malta 2 2 6 1 5
4 Marvin Losi Switzerland 2 0 1 6 -5
5 Nicolas Mortreux France 2 0 0 6 -6
6 Theodor Teaca Romania 2 0 0 6 -6

jhfvg

                                             Grupa H
Nume
Tara

MJ

MC

FC

FP

FD
1 Declan Brennan Northern Ireland 2 2 6 1 5
2 Sascha Breuer Germany 2 2 6 0 6
3 Olli-Pekka Virho Finland 2 2 6 1 5
4 Arpat Pulat Sweden 2 0 1 6 -5
5 Ivan Kakovsky Russia 2 0 1 6 -5
6 Tudor Chitu Romania 2 0 0 6 -6

 

                                             Grupa J

Nume

Tara

MJ

MC

FC

FP

FD
1 Rhys Clark Scotland 2 2 6 2 4
2 Jeff Jacobs Belgium 2 2 6 0 6
3 Andrei Orzan Romania 2 1 4 4 0
4 Filip Bermanec Croatia 2 1 3 4 -1
5 Soma Berghold Hungary 2 0 1 6 -5
6 Vladislav Kalinovski Belarus 2 0 2 6 -4

 

                                             Grupa K

Nume

Tara

MJ

MC

FC

FP

FD
1 Adam Stefanów Poland 2 2 6 0 6
2 Stephen Bateman Ireland 2 2 6 0 6
3 Chris Peplow Malta 2 2 6 1 5
4 Jori Merikoski Finland 2 0 1 6 -5
5 Sashko Dimitrov Bulgaria 2 0 0 6 -6
6 Cosmin Bila Romania 2 0 0 6 -6

 

                                             Grupa K

Nume

Tara

MJ

MC

FC

FP

FD
1 Adam Stefanów Poland 2 2 6 0 6
2 Stephen Bateman Ireland 2 2 6 0 6
3 Chris Peplow Malta 2 2 6 1 5
4 Jori Merikoski Finland 2 0 1 6 -5
5 Sashko Dimitrov Bulgaria 2 0 0 6 -6
6 Cosmin Bila Romania 2 0 0 6 -6

 

                                             Grupa M

Nume

Tara

MJ

MC

FC

FP

FD
1 Mateusz Baranowski Poland 1 1 3 0 3
2 Andreas Ploner Austria 1 1 3 1 2
3 Ildar Sharipov Russia 1 0 2 3 -1
4 Niel Vincent France 1 1 3 2 1
5 Horia Duta Romania 1 0 1 3 -2
6 Teodor Chomovski Bulgaria 1 0 0 3 -3

 

                                             Grupa N

Nume

Tara

MJ

MC

FC

FP

FD
1 Lee Mein Scotland 1 1 3 0 3
2 Patryk Masłowski Poland 1 1 3 0 3
3 Clayton Humphries England 1 1 3 1 2
4 Alexandru Statache Romania 1 0 1 3 -2
5 Nikolay Krivda Russia 1 0 0 3 -3
6 Tim De Ruyter Netherlands 1 0 0 3 -3

 

                                             Grupa P

Nume

Tara

MJ

MC

FC

FP

FD
1 Tom Rees Wales 1 1 3 1 2
2 Dylan Craig Scotland 1 1 3 0 3
3 Vladu Mihai Romania 1 1 3 1 2
4 Jan Corten Belgium 1 0 1 3 -2
5 Kevin Wegmann Switzerland 1 0 0 3 -3
6 Shachar Davidovitch Israel 1 0 1 3 -2

 

                                             Grupa Q

Nume

Tara

MJ

MC

FC

FC

FD
1 Ryan Cronin Ireland 1 1 3 0 3
2 Joseph McLaren Scotland 1 1 3 0 3
3 Simon Lichtenberg Germany 1 1 3 0 3
4 Belan Sharif Sweden 1 0 0 3 -3
5 Patrik Sedlak Slovakia 1 0 0 3 -3
6 Matei Rosca Romania 1 0 0 3 -3

 

                                             Grupa R

Nume

Tara

MJ

MC

FC

FP

FD
1 Lukas Kleckers Germany 1 1 3 0 3
2 Grzegorz Biernadski Poland 1 1 3 2 1
3 Roberto Bartol Croatia 1 0 1 3 -2
4 Ivailo Pekov Bulgaria 1 1 3 1 2
5 Eduard Agapie Romania 1 0 2 3 -1
6 Dennis Deroose Belgium 1 0 0 3 -3

 

Legenda

MJ
– Meciuri jucate

MC
– Meciuri castigate

FC
– Frameuri castigate

FP
– Frameuri pierdute

FD
– Frameuri diferenta
Etichetat cu: , , , , , ,
Postat în ALTE SPORTURI

Comenteeeezi?!!

LIGA 1 2017/18
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj331416
2FCSB291414
3CS U Craiova291411
4Astra Giurgiu24148
5FC Botosani24146
6Dinamo Bucuresti20146
7FC Viitorul20144
8ACS Poli Timisoara1814-5
9Concordia Chiajna17140
10FC Voluntari1614-3
11CSM Poli Iasi1514-6
12OSK Sf Gheorghe1114-14
13Gaz Metan Medias914-18
14Juventus Bucuresti414-19