REZULTATE – Liga a III-a, etapa a 18-a. UPDATE / Goluri multe la Balotesti cu Domnesti si Lugoj cu Caransebes

Liga-3Vineri, de la ora 15:00, s-au derulat majoritatea partidelor etapei a XVIII-a din Liga a III-a. Sambata, de la aceeasi ora, urmeaza sa se mai dispute alte douasprezece meciuri.

SERIA I

Ceahlaul II Piatra Neamt – Kosarom Pascani 1-1
Rusu (33) / Toader (50)
Petrotub Roman – CSM Moinesti 2-0
I. Enache (3), Vl. Patrascu (60 – pen.)
Bucovina Radauti – Aerostar Bacau 1-0
Agbleta (65)
Sporting Suceava – Cetatea Targu Neamt, se disputa maine, de la ora 15:00.
stiinta Miroslava – FCM Dorohoi, se disputa maine, de la ora 15:00.
Bucovina Pojorata sta.

SERIA II

CS Afumati – Viitorul Axintele 0-0
FC Voluntari – Rapid Fetesti  3-0
Marinkovici (40), B. Oprea (51), M. Tudorica (72)
Progresul Cernica – Dunarea Calarasi 0-1
M. stefan (26)
Sporting Liesti – Otelul II Galati, se disputa maine, de la ora 15:00.
Gloria Popesti Leordeni – CS stefanesti, se disputa maine, de la ora 15:00.
Callatis 2012 Mangalia – Conpet Ciresu, se disputa maine, de la ora 15:00.

SERIA III

Inter Clinceni – CS Visina Noua 2-0
M. Gheorghe (58), Ov. Grigore (63 – autog.)
CS Balotesti – Viitorul Domnesti 5-1
Funieru (8, 62), M. Dinu (53 – autog.), Corcoveanu (59 – pen.), Al. Tudor (76) / I. Popescu (2)
ACSVM Craiova – Concordia II Chiajna, se disputa maine, de la ora 15:00.
FC Bals – Dinamo II Bucuresti, se disputa maine, de la ora 15:00.
CS Podari – Juventus Bucuresti, se disputa maine, de la ora 15:00.
CS Tunari – Metaloglobus Bucuresti, se disputa maine, de la ora 15:00.

SERIA IV

Vulturii Lugoj – FC Caransebes 1-4
E. Miculescu (47) / Vladuti (4), Artean (23), Negoescu (36 – pen.), Saulescu (90)
Jiul Rovinari – FCM Resita 2-1
Fotescu (84), Tudorache (87) / Creanga (33)
Stiinta Turceni – Pandurii II Targu Jiu 1-2
Simcea (55) / Pleasca (19), Predescu (21)
Mama Mia Becicherecu Mic – FC Hunedoara 1-0
Zurbagiu (37)
FC Avrig – Millenium Giarmata 0-3.
Echipa gazda s-a retras in retur si pierde partidele ramase la „masa verde”.
Muncitorul Resita sta.

SERIA V

National Sebis – FC Ariesul 1907 Turda 0-0
soimii Pancota – FCM Baia Mare  2-1
Lung (20 – pen.), Bulzan (27) / Feraru (38 – pen.)
Sanatatea Cluj – Unirea Jucu 2-1
Ceaca (52), Naidin (70) / Suciu (22)
FC Zalau – Unirea Dej, se disputa maine, de la ora 15:00.
CS Ineu – CS Osorhei, se disputa maine, de la ora 15:00.
Metalurgistul Cugir sta.

SERIA VI

SCM Arges Pitesti – FCM Targoviste 4-0
Dulcea (52, 61), Nila (65, 90)
Fortuna Poiana Campina – FC Zagon 5-1
Buhusi (15), Chipirliu (32), V. Munteanu (67, 85), Nastase (88) / Feraru (90)
Atletic Bradu – FCM Campina 2-0
M. Carstea (22 – pen.), Pavaluta (35)

Urban Titu – FC Papauti 1-0
T. Calomfir (10)

Etichetat cu: , , , , ,
Postat în FOTBAL INTERN, Liga 3

Comenteeeezi?!!

LIGA 1 2017/18
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj401818
2FCSB381824
3CS U Craiova361811
4FC Botosani32189
5FC Viitorul301812
6Astra Giurgiu28187
7Dinamo Bucuresti24183
8CSM Poli Iasi2418-2
9ACS Poli Timisoara2318-11
10FC Voluntari2118-3
11Concordia Chiajna1718-5
12OSK Sf Gheorghe1218-20
13Gaz Metan Medias1118-23
14Juventus Bucuresti918-20