FINAL / ACS Poli Timisoara – FC Brasov 0-1. „Stegarii”, in 10, au dat lovitura in minutul 89!

acs-poli-fc-brasovACS Poli a infruntat pe teren propriu FC Brasov in partida ce a incheiat prima zi a etapei cu numarul 23. Partida a fost una foarte importanta pentru cele doua echipe, devreme ce timisorenii incearcau sa se tina cat mai departe de plutonul retrogradabil, de care s-a apropiat la doar patru puncte, in timp ce „stegarii” avea nevoie de orice punct pentru a spera la evitarea unei caderi in liga secunda.

Dupa un meci mediocru, in care atacantul gazdelor, Mansour, s-a jucat cu ocaziile avute, oaspetii au dat lovitura in minutul 89, desi aveau un om mai putin pe teren, Grigorie fiind eliminat destul de usor. Andrei Cristea l-a invins pe Nuno Claro si a adus „stegarilor” primele trei puncte in 2014!

In meciul tur, Brasovul s-a impus dramatic acasa cu 2-1, prin golurile marcate de Serghinho (’39) si Andrei Cristea (’94), in timp ce pentru ACS Poli a marcat Alin Seroni (’61).

Partida ACS Poli-FC Brasov va fi transmisa in direct de DigiSport 1 si va putea fi urmarita in format LIVE TEXT pe SPTFM.ro.