Simona Halep se califica in sferturile de finala de la Indian Wells, dupa o noua revenire extraordinara in fata canadienciei Bouchard!

halep-eugenieSimona Halep se califica in sferturile de finala de la Indian Wells, dupa ce a castigat intalnirea in fata canadiancei Eugenie Bouchard. Dupa un set adjudecat lejer, 6-2, se parea ca romanca se va califica fara probleme in sferturi. Insa adversara sa nu a fost de acord si a foacut un set doi perfect, impunndu-se cu 6-1. Simona a fost condusa cu 3-4 in decisiv, insa si-a revenit excelent si a reusit sa revina si sa inchida setul si meciul cu 6-4.

Simona Halep face break-ul si inchide setul si meciul cu 6-4 in decisiv

UPDATE / Halep castiga pe propriul serviciu si se apropie la un singur game de castigarea meciului: 5-4

Setul decisiv incepe cu serviciul Simonei

Bouchard castiga setul doi, dupa 6-1. Simona trebuie sa reintre in meci pentru a spera la sferturile de finala

UPATE / Bouchard a preluat initiativa si a facut un nou break: 5-1

UPATDE / Canadianca joaca din ce in e mai bine si conduce cu 4-1 in setul doi

UPDATE / Un nou break pentru Bouchard care conduce cu 3-1

UPDATE / Bouchard castiga pe propriul serviciu su conduce pentru prima data: 2-1

UPDATE / Bouchard face rebreak si egaleaza la 1

UPDATE / Simona incepe din nou cu un break si conduce cu 1-0

Incepe setul doi cu canadianca la serviciu

Simona inchide primul set castigand pe primul serviciu: 6-2!

UPDATE / Bouchard isi castiga serviciul pentru prima data si reduce din diferenta! 5-2 pentru Simona care urmeaza la serviciu

UPDATE / Simona isi pierde serviciul pentru prima data in acest meci! Romanca are 5-1

UPDATE / Un nou break pentru Simona care se distreaza pe teren in fata canadiencei si conduce cu 5-0 in primul set

UPDATE / 4-0 pentru Simona care joaca excelent

UPDATE / Inceput perfect de meci pentru Simona! Conduce cu 3-0 dupa un nou break

UPDATE / Simona castiga la 0 pe propriul serviciu si are 2-0

UPDATE / Simona face break in chiar primul game si conduce cu 1-0

UPDATE / Incepe partida dintre Halep si Bouchard! Candaianca are primul serviciu!

Simona Halep joaca in aceasta seara, de la ora 20:00, in optimile de finala ale turneului de la Indian Wells. Romanca o va intalni pe tanara si promitatoarea jucatoare din Canada, Eugenie Bouchard, ocupanta locului 19 in lume.

Simona are o sansa buna de a urca in clasamentul WTA, putand sa profite de eliminarile jucaoarelor aflate inaintea ei care nu isi mai pot apara punctele cucerite anul trecut, Maria Sharapova si Angelique Kerber.

Daca va avea un parcurs cel putin la fel cu al Jelenei Jankovici si al Petrei Kvitova, Simona va urca de saptamana viitoare pe locul 5 in lume, bifand astfel cea mai buna performana romaneasca din istoria tenisului feminin.

Partida dintre Simona Halep si Eugenie Bouchard este in direct pe Dolce Sport 3 si in format LiveScore pe www.sptfm.ro, de la ora 20:00.