Pana in „sferturi” s-a putut. U Jolidon Cluj a fost eliminata din Cupa EHF

u-cluj-fehervarU Jolidon Cluj a pierdut cu 21-24 partida cu Fehervar disputata in Ungaria si paraseste Cupa EHF in faza sferturilor de finala. Invinse si acasa cu 21-28, elevele lui Horatiu Pasca nu au putut oferi mai mult nici in meciul din deplasare astfel ca aventura europeana s-a incheiat pentru si pentru ultima echipa romaneasca ce ne mai reprezenta in competitiile externe.

Partida a fost una stransa cu momente in care diferentele de scor au variat dramatic, insa de fiecare data scorul a fost favorabil maghiarelor, care au intrat la pauza cu o diferenta de cinci goluri, respectiv 12, la general.

Cu 7 minute inainte de finalul partidei, Fehervar pierduse teren in fata clujencelor, care se apropiasera la un singur gol diferenta, scor 20-21, insa magiarele au dominat sfarsitul intalnirii, obtinand fara drept de apel calificarea in semifinalele competitiei.