Baschet / Liga Balcanica – Infrangere dramatica suferita de olteni pe teren propriu

scm-u-craiovaSCM U Craiova a pierdut cu 87-91 partida-retur cu BK Balkan Botevgrad in penultima etapa a Ligii Balcanice. Dupa ce au pierdut prima infruntare contra bulgarilor, in deplasare, cu 62-89, oltenii nu au reusit sa-si ia revansa in sala Polivalenta.
Dupa o prima repriza stransa incheiata de bulgari in avantaj, la patru puncte diferenta (25-29), au urmat doua runde de gratie pentru olteni, care au reusit sa rastoarne situatia pe tabela de marcaj, conducand cu un punct la sfarsitul reprizei a doua (46-46), desprinzandu-se dupa al treilea sfert de meci la 11 puncte distanta (70-59).

In ultima repriza, echipa din Banie a fost insa coplesita de riposta bulgarilor, acestia impunandu-se in cele din urma cu aceeasi diferenta de 4 goluri din primul sfert, scor final 87-91.