FINAL / CS „U” Craiova – ASA Tg. Mures 1-2. Elevii lui Ioan Ovidiu Sabau obtin o victorie uriasa in cursa pentru promovare

ASA-TG-MURESASA Tg. Mures s-a impus cu 2-1 in fata lui CSU Craiova in partida disputata, sambata, pe stadionul „Ion Oblemenco”. Oltenii au dominat prima partida, reusind sa marcheze prin  debutantul Kitanovski in minutul 28. Repriza a doua a fost controlata in intregime insa de oaspeti, care au reusit sa marcheze insa de doua ori prin Tomozei (’54) si Hora (’67), reusite ce au provocat degajarea prematura a tribunelor din Craiova cu cateva minute inainte de finalul intalnirii.

Vezi cum s-a desfasurat meciul:

CSU: Brac – Kitanovski, Tomic, Fl. Patrascu (cpt.), Vatajelu – Precup – Cr. Ganea, Ferfelea, Valskis, Sin – Curelea
Antrenor: Ovidiu Stanga

ASA: Botoser – Tomozei, Gugu, Sepsi, Szilagyi (cpt.) – Ndoye, Onicas – Buhaescu, Voiculet Bumba – Hora
Antrenor: Ioan Ovidiu Sabau