FINAL / Gaz Metan Medias – ACS Poli Timisoara 0-1. Timisoara castiga, dupa ce mediesenii au ratat doua penaltiuri

gaz-acsGaz Metan Medias a pierdut partida de pe teren propriu cu ACS Poli Timisoara, in ultimul meci al etapei a 20-a. Gazdele au ramas in inferioritate inca din minutl 3, cand Todea a fost eliminat. Pana la finalul primelor 45 de minute nu s-a intamplat nimic notabil. Nici debutul partii a doua nu anunta finalul incendiar al partidei.  In minutul 75 Bawab rateaza o lovitura de pedeapsa, Nuno Claro respingand sutul medeseanului. Doar 3 minute mai tarziu gazdele au obtinut un nou penalti. Din nou portarul oaspetilor se evidentiaza si isi salveaza echipa pentru a doua oara. Daca mediesenii nu au reuist sa inscrie dupa doua penaltiuri, au facut-o oaspetii in minutul 87, cand Nanu a reiluat spectaculos in poarta gazdelor si a adus o victorie importanta pentru timisoreni.

Echipa de start:

Gaz Metan: Plesca – Trtovac, Muth, Frasinescu, Buzean – Tahar, Todea – R. Avram, Fl. Dan, C. Petre – Bawab
Antrenor: Cristian Dulca

ACS Poli: Nuno Claro – Seroni, Scutaru, Mera, Morariju – Barbut, Gorobsov, Hasani, Trandu – Boldea, Staicu
Antrenor: Aurel Sunda