FINAL / Concordia – Steaua 1-4. „Ros-albastrii” au facut golaveraj in cele doua meciuri cu Concordia!

con-steSteaua a reusit o noua victorie clara in fata ilfovenilor. „Ros-albastrii” au inscris in poarta Concordiei 8 goluri in 10 zile, prind doar unul. Manolas a inscris singurul gol al „galben-verzilor” in prelungirile partidei, cand Steaua juca in 10, dupa ce Szukala s-a accidentat, iar Laurentiu Reghecampf efectuase toate schimbarile. Pentru echipa din Gencea au inscris Chipciu su Sanmartean, in prima repriza, respectiv Stanciu si Piovaccari in cea de-a doua. Cu acest rezultat Steaua se distanteaza din nou la 3 puncte de Astra.

CONCORDIA: Ramniceanu – Dima, Leca, Melinte, Savin – Papasterianos, Pencea – Onduku, Purece, Cosereanu – Wellington

STEAUA: Tatarusanu – Varela, Szukala, Gardos, Latovlevici – Pintilii, Prepelita – Ad. Popa, Stanciu, Sânmărtean – Chipciu