Hochei pe gheata – Campionatul National, turneul 7. Steaua invinge pe Progym dupa lovituri de penalitate!

steaua-hocheiDintre ultimele patru partide ale turneului cu numarul 7 de la Gheorgheni, cea mai echilibrata a fost Steaua-Progym, scor 4-3, dupa prelungiri si lovituri de penalitate. Stelistii continua sa fie lideri, cu un avans confortabil de 12 puncte, inaintea ultimului turneu, programat la Galati, in primul weekend din luna martie.

Steaua a condus cu 1-0 si 2-1, dar formatia gazda a preluat conducerea cu 3-2. Timaru a egalat cu 1,54 minute inaintea incheierii timpului regulamentar. Constantin a adus victoria echipei bucurestene, dintr-o lovitura de penalitate. In alt meci, CSM Dunarea Galati a intrecut pe Sportul Studentesc cu 8-4 (3-1, 2-0, 3-3). Cu zi inainte, Steaua a invins pe Sportul cu 16-2 (4-0, 2-2, 10-0), iar Progym Gheorgheni pe CSM Dunarea Galati cu 10-0 (4-0, 4-0, 2-0). Steaua are 12 puncte avans fata de Progym Gheorgheni si 21 de CSM Dunarea Galati.