Rapid a invins FC Voluntari in fata a 4500 de oameni! Daniel Niculae a marcat golul meciului, desi nu a semnat nicio intelegere cu giulestenii!

5309bef995f9cfd120000000

Rapid a castigat ultimul meci amical al iernii, disputat impotriva ilfovenilor de la FC Voluntari(Liga 3), echipa antrenata de fostul capitan al giulestenilor, Adrian Iencsi.

GOOOOOOLLLLLL RAPID! Daniel Niculae a majorat scorul, in minutul 73, cu un sut de la aproximativ 25 de metri. 2-0

GOOOOL Rapid! Giulestenii au deschis scorul in minutul 53, prin Catalin Paun, care a reluat din apropiere. 1-0

Rapid va juca duminica ultimul meci de pregatire inaintea reinceperii returului in Liga 2. Alb-visiniii dau piept cu FC Voluntari, echipa antrenata de fostul capitan giulestean Adrian Iencsi, lider in seria a doua din Liga 3.

Galeria Rapidului, mai exact Liga Suporterilor Rapidisti, a avut initiativa de a vinde bilete de solidaritate pentru aceasta partida, la 5 lei bucata, urmand ca din incasari sa fie achitate o mare parte din suma necesara organizarii acestui meci. Abia la finalul meciului se va afla numarul exact al tichetelor vandute, fiindca au existat oameni care au achizitionat si 100 de bilete.

Cele doua echipe s-au intalnit si in mod oficial in acest sezon, in toamna anului trecut, cand giulestenii i-au eliminat pe ilfoveni in faza a cincea din Cupa Romaniei, gratie unui gol marcat in prelungiri de Alexandru Coman.

Sursa foto: „Digi Sport”