VIDEO – Ajax a fost umilita pe propriul teren de Salzburg si este ca si eliminata din Europa League! Soriano a reusit executia serii!

sorianoAjax a pierdut la scor de neprezentare meciul de pe Amsterdam ArenA, 0-3 in fata celor de la Salzburg, iar olandezii sunt ca si eliminati din Europa League.

Austriecii au avut o prima repriza fantastica, in care au reusit sa inscrie toate cele trei goluri. Omul meciului a fost spaniolul Jonathan Soriano, cel care a deschis scorul in minutul 14, din penalti, si a inchis tabela in minutul 35, cu un gol fantastic. Spaniolul a sutat de la mijlocul terenului, dupa ce l-a vazut pe portarul gazdelor iesit din poarta. Cillessen nu a avut nicio sansa, iar Soriano a marcat golul serii in Europa si unul dintre cele mai frumoase goluri din acest sezon european.