FINAL / Sageata Navodari – FC Botosani 1-0. Moldovenii se afunda si mai tare in clasament, dupa a noua infrangere in ultimele zece meciuri

sag-botA doua stagiune a campionatului s-a reluat cu un meci tern, in care nou-promovatele Sageata si FC Botosani,  nu au reusit sa arate prea mult fotbal, in ciuda eforturilor depuse. Desi partida a avut ceva ritm, ocaziile mari de gol au lipsit cu desavarsire, exceptie facand ultimele doua minute de joc, in care ambele echipe au ratat consecutiv sansa de a decide soarta partidei.

Cele trei puncte merg insa la Sageata, care a reusit sa marcheze golul victoriei prin noua achizitie, Emilio Guerra, in minutul  29 al meciului, cu un lob ca la carte peste portarul Curileac.

Rezultatul partidei a provocat o rocada in clasament pe locurile 12, respectiv 13, echipa moldovenii atigand un nou prag critic, dupa ce in etapa a saptea erau liderii Ligii 1. Vremurile bune se pare insa ca au apus de mult pentru FC Botosani, care nu a mai simtit gustul victoriei  din etapa a noua, desfasurata la sfarsitul lunii septembrie.