FINAL / Astra – Corona 3-0. Victorie fara probleme pentru elevii lui Daniel Isaila, dupa o prima repriza anosta

ast-corAstra Giurgiu s-a impus la scor de neprezentare in fata „lanternei rosii” Corona Brasov, la finele unui meci pe care formatia de la malul Dunarii l-a controlat in intregime.

Daca in prima repriza, gazdele s-au multumit cu un joc de posesie sarac in finalizari, in partea a doua a meciului Daniel Isaila si-a trimis jucatorii in teren mult mai motivati.

Scorul a fost deschis de Papp, care a marcat impotriva fostei sale echipe in minutul 42. Diferenta a fost dublata de William de Amorim in minutul 82, pentru ca in penultimul minut al meciului, Matel sa-l ridiculizeze pe greu incercatul portar Marc cu un sut deviat de acesta din urma in propria sa poarta.

Victoria Astrei readuce formatia giurgiuveana la egalitate de puncte cu Steaua, dar campioana en-titre va juca in aceasta etapa, la Chiajna, contra Concordiei, echipa pe care a spulberat-o saptamana trecuta cu 4-0 in restanta din etapa a treia.