FINAL / Caroline Wozniacki – Sorana Cirstea 6-1, 6-2, in sferturile de finala la Dubai!

Wozniacki-Cirstea

UPDATE / In cele din urma, Sorana Cirstea a trebuit sa se recunoasca invinsa, in sferturile de finala ale turneului din EAU, in fata fostului lider mondial, daneza Caroline Wozniacki, in doua seturi, scor 6-1, 6-2. Targovisteanca s-a ales cu 100 de puncte WTA si 34.891 puncte WTA.

UPDATE / Wozniacki face un nou break si conduce cu 5-2 urmand sa serveasca pentru set si meci

UPDATE / Daneza a egalat si a facut imediat break-ul detasandu-se apoi la doua gameuri, 3-1.

UPDATE / Targovisteanca debuteaza cu greu in setul secund, dar a reusit sa-si adjudece serviciul, 0-1.

UPDATE / Din pacate pentru Romania, primul set este la discretia fostului lider mondial, care conduce cu 5-1 si va servi pentru set.

Sorana Cirstea, locul 27 WTA, si Caroline Wozniacki, locul 11, se vor duela, joi, in sferturile de finala ale turneului de la Doha, competitie dotata cu premii in valoare de 2 milioane de dolari. Intalnirea va fi transmisa de Digi Sport si pe www.sptfm.ro in format LIVE SCORE incepand cu ora 14:00.

Sportiva noastra s-a calificat in aceasta faza dupa ce a eliminat doua italience: Roberta Vinci si Sara Errani. Fostul lider mondial, daneza Wozniacki s-a calificat in sferturi dupa ce le-a eliminat pe jucatoarele nemtoaice: Sabine Lisicki si Annika Beck.

Cele doua adversare din aceasta faza s-au mai intalnit pana acum de sase ori, fiecare reusind sa castige trei partide, ultima data impunandu-se Sorana, in 2013, la turneul de la Toronto, unde a ajuns pana in finala.