Jocurile Olimpice de la Soci / UPDATE – Ania Caill, locul 55, dupa prima mansa in proba de slalom urias! Slovena Tina Maze a luat aurul!

Ania-Caill

UPDATE / Slovena Tina Maze se impune cu un avans de 7 zecimi de secunda in fata austriecei Anna Fenninger, castigatoare la Super G. Podiumul a fost completat de nemtoaica Viktoria Rebensburg.

UPDATE / Frantuzoaica Ania Caill, sportiva care reprezinta Romania in probele de schi, a incheiat prima mansa la slalom urias pe locul 55, cu timpul de 1:28.53, la peste 10 secunde si jumatate in spatele liderului Tina Maze.

Ania Caill, la schi alpin, in proba de slalom-urias, si perechea Maria Constantin / Andreea Grecu, in proba de bob dublu feminin sunt sportivele care vor concura pentru Romania in a 11-a zi de concurs.

Nu mai putin de sapte titluri olimpice se vor decerna azi, la snowboard, schi alpin, biatlon, short-track, combinata nordica, patinaj viteza si Freestyle.
Programul zilei:
TVR1:
10.00 – Hochei: Slovenia – Austria – play-off, LIVE
14.30 – Hochei: Rusia – Norvegia – play-off, LIVE
0.40 – Hochei: Cehia – Slovacia – play-off, inregistrare
2.30 – Hochei: Elvetia – Letonia – play-off, inregistrare
TVR2:
9.00 – Schi alpin slalom urias Feminin – calificari, LIVE
12.30 – Schi alpin slalom urias Feminin – finala, LIVE
TVR3:
8.20 – Snowboard cross Masculin – finala, LIVE
11.30 – Combinata nordica sarituri Masculin, LIVE, alternativ Patinaj viteza 500m Masculin, 1000m Feminin, 3000m stafeta Feminin, LIVE
14.00 – Combinata nordica fond Masculin, LIVE
15.00 – Patinaj viteza 10000m Masculin, LIVE, alternativ Bob dublu Feminin M1, LIVE
18.20 – Bob dublu Feminin M2, LIVE
19.30 – Freestyle Masculin, LIVE
TVR HD:
9.00 – Schi alpin slalom urias Feminin – calificari, LIVE, simultan cu TVR2
11.30 – Combinata nordica sarituri Masculin, LIVE, alternativ Patinaj viteza 500m Masculin, 1000m Feminin, 3000m stafeta Feminin, LIVE, simultan cu TVR3
14.00 – Combinata nordica fond Masculin, LIVE, simultan cu TVR3
15.00 – Patinaj viteza 10000m Masculin, transmisiune directa, alternativ Bob dublu Feminin M1, LIVE, simultan cu TVR3
18.20 – Bob dublu Feminin M2, LIVE, simultan cu TVR3
19.30 – Freestyle Masculin, LIVE, simultan cu TVR3

Etichetat cu: , , , , , ,
Postat în DIVERSE

Comenteeeezi?!!

Liga I 2018/19
Loc Echipa Pct. J +/-
1AFC Hermannstadt000
2Astra Giurgiu000
3CFR Cluj000
4Concordia Chiajna000
5Dinamo Bucuresti000
6Dunarea Calarasi000
7FC Botosani000
8FC Viitorul000
9FC Voluntari000
10FCSB000
11Gaz Metan Medias000
12Poli Iasi000
13Sepsi Sfantu Gheorghe000
14U Craiova 1948000