FINAL / Steaua Bucuresti – Concordia Chiajna 4-0. Campioana redevine lider la egalitate de puncte cu Astra!

ste-conLiga 1 s-a reluat in aceasta seara cu restanta dintre Steaua si Concordia. Partida s-a desfasurat pe stadionul Ghencea, cu incepere de la ora 20:30. Gazdele s-au impus fara drept de apel, dupa o prima repriza in care au facut ce au vrut cu apararea ilfoveana. S-a terminat 4-0 pentru campioni, goluri Varela, Chipciu si Sanmartean, in prima repriza, pentru ca in repriza secunda Chipciu sa reuseasca „dubla” si scorul final.

Din echipa lui Laurentiu Reghecampf vor lipsi Latovlevici si Kapetanos, accidentati, dar si Bourceanu, transferat la Trabzonspor, in Turcia. „Ros-albastrii” pot egala la puncte pe Astra, in cazul unei victorii.

Ionut Chirila are mari probleme de efectiv, vand cateva absente importante: „Avem probleme mari de efectiv. Bucurica sta doua luni, Wellington are entorsa, Ganea are o contractura si nu poate face parte din echipa pentru meciul cu Steaua. Serediuc e la a doua etapa de suspendare după rosul cu Viitorul”, a spus antrenroul ilfovenilor conform digisport.

Partida din aceasta seara poate fi urmarita in direct pe Digi Sport 1 si in format LiveText pe www.sptfm.ro, de la ora 20:30.

Echipe probabile:

Steaua: Tatarusanu – Varela, Szukala, Gardos, Pirvulescu – Pintilii – Popa, Chipciu, Stanciu, Tanase – Piovaccari
Antrenor: Laurentiu Reghecampf

Concordia: Rimniceanu – Leca, Melinte, Dima, Savin – Bambara, Rosu – Cosereanu, Onduku, Purece – Florea
Antrenor: Ionut Chirila