Jocurile Olimpice de la Soci / Programul zilei de vineri! UPDATE / Zoli Kelemen si-a terminat exercitiul din finala, la programul liber! Vezi pe ce loc se va clasa!

Zoltan-KelemenUPDATE / Patinatorul Zoltan Kelemen si-a incheiat evolutia la patinaj artistic. In finala programului liber, romanul a obtinut 98.35 puncte, fiind acum pe locul 9 din 10 evolutii. Dupa programul scurt, de joi, a acumulat 158.76 de puncte, insuficient pentru o clasare in Top 20. Mai urmeaza 14 sportivi …

UPDATE / S-a terminat proba de biatlon – 15km, iar romanca Eva Tofalvi s-a clasat pe locul 21, cea mai buna clasare a Romaniei la aceste jocuri olimpice!

UPDATE / Din pacate sportiva din Romania a fost depasita de 10 sportive si se afla momentan pe locul 15.

UPDATE / Eva Tofalvi poate visa la un Top 10, in proba ei favorita, dupa ce a ratat un singur foc la cele patru intrari in poligon. Momentan a terminat cursa pe locul 5, insa mai sunt destule sportive care nu au incheiat cursa.

UPDATE / Alexander Tretiakov (Rusia) a stabilit un nou record al traseului de skeleton, dupa prima mansa a concursului, terminand cu timpul de 55 de secunde, 95 de sutimi! Romanul Dorin Velicu a incheiat pe ultimul loc – 27, la 2 minute, 77 de sutimi fata de primul loc.

UPDATE / Elvetianul Dario Cologna se impune in proba de 15 km clasic – schi fond. Romanul Paul Pepene a terminat pe 62, la 5 minute si 9 secunde de castigator.

Jocurile Olimpice de Iarna de la Soci continua astazi cu noi probe. Opt romani vor intra in concurs astazi, la schi alpin, schi fond, biatlon, skeleton, patinaj si sarituri cu schiurile.

Programul zilei de vineri:

7.00-10.00 – Curling masculin – primul tur – Suedia – China, SUA – Germania, Canada – Norvegia

8.00-9.30 – Schi alpin – Supercombinata masculin: coborare

10.00-12.30 – Hochei pe gheata masculin – Tur preliminar: Cehia – Letonia

12.00-13.55 – Schi fond – 15 km clasic masculin – Finala

12.00-15.00 – Curling feminin – primul tur: Coreea de Sud – China, Marea Britanie – Japonia, SUA – Danemarca, Rusia – Elvetia

13.30-14.40 – Schi alpin – Supercombinata masculin: slalom – Finala

14.30-17.00 – Hochei pe gheata masculin – Tur preliminar: Suedia – Elvetia

14.30-19.40 – Skeleton – Mansele 1 si 2 masculin – Mansele 3 si 4 feminin – Finala

15.45-17.00 – Freestyle – Sarituri feminin – Calificari

16.00-18.20 – Biatlon – 15 km individual feminin – Finala

17.00-21.25 – Patinaj artistic – masculin – programul liber – Finala

17.00-20.00 – Curling masculin – primul tur – Marea Britanie – Danemarca, Rusia – SUA, China – Norvegia, Elvetia – Germania