Qatar Total Open / UPDATE – Simona Halep merge mai departe si va juca in sferturi impotriva Sarei Errani!

Halep-NiculescuUPDATE / Cu toate ca a intrat mai greu in joc, Simona Halep s-a impus destul de lejer in fata nemtoaicei Annika Beck, scor 6-4, 6-1 si va juca in sferturile competitiei impotriva italiencei Sara Errani, invingatoare in fata Monica Niculescu. Este pentru prima data cand Halep ajunge in aceasta faza la Doha!

UPDATE / Din pacate, setul trei este adjudecat tot de italianca, desi Niculescu incepuse cu break, astfel ca Sara Errani s-a impus cu 2-6, 7-5, 6-1.

UPDATE / Setul secund ii apartine italiencei, care egaleaza la seturi, dupa 5-7 in setul secund.

UPDATE / Vestile bune pentru sportivele noastre continua, mai ales in meciul Monicai Niculescu cu Sara Errani, a patra favorita a competitiei, unde sportiva noastra a castigat clar primul set, 6-2!

Optimile turneului de la Doha are in componenta doua sportive din Romania, Monica Niculescu si Simona Halep. Monica va juca impotriva italiencei Sara Errani, locul 7 WTA , de la ora 16:00, iar Simona, impotriva nemtoaicei Annika Beck, locul 55 WTA, in jurul orei 19:00.

In cazul in care cele doua sportive din Romania se vor califica mai departe in sferturi, ele se vor intalni in meci direct in sferturi!

Niculescu este in optimi si la dublu, alaturi de Clara Zakopalova, cel;e doua urmand sa joace impotriva perechii Liezel Huber/ Hao-Ching Chan (SUA/ Taiwan), care a eliminat în primul tur cuplul Raluca Olaru/ Sandra Klemenschits.

1. VoxSport spune:

Astăzi, Simona Halep are de dat cel mai important test al anului: o victorie cu Errani, îi poate deschide uşa spre top 5 mondial. Analiza Sarei Errani, puncte forte şi cifrele din 2014.