Bourceanu a debutat la Trabzon, dar noua sa echipa a pierdut in fata propriilor suporteri!

Bourceanu-TrabzonsporAlexandru Bourceanu, a debutat, duminica, 9 februarie, la noua sa echipa, Trabzonsport, cu o infrangere, chiar pe teren propriu, 2-4 cu Akhisar Genclikspor. In compartimentul median, fostul capitan al Stelei a facut pereche cu ivorianul Didier Zokora, dar nu a avut un randament foarte bun, fiind depasit in multe momente ale jocului. In minutul 58 a incasat si un cartonas galben.

Un minut mai tarziu, la scorul de 1-3, mijlocasul roman a fost scos de pe teren, fiind inlocuit cu Kadir Keles. Dupa iesirea sa, s-au mai marcat doua goluri, cate unul de fiecare parte.

Iin urma acestei victorii, Akhisar Genclikspor a urcat pe locul 5 in clasament, cu 31 de puncte, iar Trabzonspor a „cazut” pana pe pozitia a zecea, cu 29 de puncte.