FINAL / Petrolul – Sheriff Tiraspol 2-2! Cate o „dubla” pentru Mutu si pentru Luvannor au stabilit rezultatul intalnirii

pet-shePetrolul a jucat  un nou amical, impotriva celor de la Sheriff Tiraspol. Prahovenii au deschis scorul rapid, in minutul 3, Mutu reusind primul gol in tricoul „lupilor galbeni”. Tot el a facut 2-0, pentru ca Luvannor sa stabileasca rezultatul pauzei. In repriza secunda moldovenii au ratat o multime de ocazii, reusind doar sa egaleze prin acelasi Luvannor, cu 15 minute inainte de final. De remarcar ar mai fi eliminarea lui Geraldo, dupa o incaierare generala.

Echipe de start:

PETROLUL: Povilas – Alcenat, Geraldo, Manasse, Guilherme – Hoban, De Lucas – Priso, Zicu, Morar – Mutu

Sheriff: Stajila – Melli, Ricardinho, Metoua, Cadu, Paye, Ernandes, Samardzic, Isa, Stanojevic, Luvannor