FINAL / Dinamo – Lokomotiv Plovdiv 6-1. „Cainii” au ridiculizat echipa care tocmai invinsese Steaua

dinamoSambata, Dinamo a disputat ultima si cea mai frumoasa partida din cadrul cantonamentului de la Marbella. Echipa lui Flavius Stoican a aratat ca o adevarata masina de fotbal pe langa angrenajul „neuns” al bulgarilor, altfel destul de iuti la manie dupa primele goluri incasate.

Lazar a deschis scorul in minutul 23 si Joel Thomas a dublat diferenta trei minute mai tarziu. Echipa de joc a lui Dinamo a fost schimbata complet la pauza, dar prestatia „alb-rosilor” a prins si mai multa forta. Dorin Rotariu a dus scorul la 3-0 in minutul 54, a reusit „dubla” sase minute mai tarziu, iar Ionut Serban a torpilat si el cu succes poarta bulgarilor in minutul 73, pentru ca doua minute mai tarziu Rotariu sa reuseasca hat-trick-ul.

Bulgarii si-au salvat onoarea cu un gol inscris dintr-un penalty acordat cu lejeritate de arbitrul partidei, dar victoria la scor de tenis a lui Dinamo nu a stirbit, astfel ca formatia lui Flavius Stoican va reveni in tara gata sa reinceapa campionatul sub cele mai bune auspicii.

Vezi cum s-a desfasurat meciul:

Echipele de start

DINAMO:  Balgradean – Barboianu, Thicot, Grigore, Grecu– Cherchez, Matei, Boubacar, Lazar – Bilinski, J. Thomas

LOKOMOTIV: Akalski – Markov, Georgiev, Yakimov, Trifonov – Yashev, Malamov – Kilk, Namouchi, Mendes – Lazarov

1. NANU spune:

CRED CA MECIUL DINAMO CU LOKOMOTIV PLOVDIV A FOST TRUCAT PENTRU JOCUL DE PARIURI.