JO de la Sochi / Programul primei zile de competitie. Primul sportiv roman intra in concurs incepand cu ora 12:00

festivitate-deschidere-JOCeremonia de deschidere a editiei din 2014 a Jocurilor Olimpice de iarna din Rusia s-a desfasurat pe Stadionul Fist, vineri, la ora locala 20.14 (18.14 ora Romaniei). Organizatorii JO de de la Sochi au oferit un spectacol impresionant de aproximativ trei ore avand ca subiect principal istoria si cultura Rusiei. Evenimentul a avut ca idee de baza calatoria in timp, fiind impartit in trei acte: Rusia medievala, Imperiul si secolul XX. 

Programul zilei de sambata, 8 februarie – vor fi decernate cinci titluri olimpice.

TVR1:

16.30 – Biatlon masculin 10 km – sprint, Live

18.20 – Snowboard, inregistrare de la TVR2

0.25 – Patinaj artistic, inregistrare de la TVR2

TVR2:

10.45 – Snowboard Masculin, Live

12.00 – Schi fond 7,5km Feminin, Live

16.30 – Patinaj artistic: Fete – program scurt, Live

20.00 – Patinaj artistic: Perechi – program liber si Dans – program scurt, Live

21.15 – Sarituri cu schiurile Masculin – calificari, Live

TVR3:

13.30 – Patinaj viteză 5000m Masculin, Live

16.30 – Sanie Masculin R1, Live

18.40 – Sanie Masculin R2,  Live

20.00 – Freestyle Feminin, transmisiune directă

TVR HD:

10.45 – Snowboard Masculin, Live

12.00 – Schi fond 7,5km Feminin, Live

13.30 – Patinaj viteză 5000m Masculin, Live

16.30 – Patinaj artistic: Fete – program scurt, Live

20.00 – Patinaj artistic: Perechi – program liber si Dans – program scurt, Live

Programul sportivilor romani:

12.00 – Timea Sara – schi fond – 7,5/7,5 km schiatlon, finala (Centrul Laura);

16:30 – Cornel Dumitru Puchianu – biatlon – 10 km sprint masculin, finala (Centrul Laura);

16:30 – Valentin Cretu – sanie – simplu masculin, mansa 1 si 2 (Complexul Sanki);

18:30 – Sorin Iulian Patea – sarituri cu schiurile – trambulina normala, calificari (Arena RusSki Gorki).

Etichetat cu: , , , ,
Postat în ALTE SPORTURI

Comenteeeezi?!!

Liga I 2018/19
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj542623
2FCSB492620
3U Craiova 1948452619
4Astra Giurgiu422613
5FC Viitorul3826-1
6Sepsi Sfantu Gheorghe37267
7FC Botosani3626-2
8Poli Iasi3426-10
9AFC Hermannstadt3226-3
10Dinamo Bucuresti3226-8
11Gaz Metan Medias3126-7
12Dunarea Calarasi2426-9
13FC Voluntari2126-16
14Concordia Chiajna1826-26