JO de la Sochi / Programul primei zile de competitie. Primul sportiv roman intra in concurs incepand cu ora 12:00

festivitate-deschidere-JOCeremonia de deschidere a editiei din 2014 a Jocurilor Olimpice de iarna din Rusia s-a desfasurat pe Stadionul Fist, vineri, la ora locala 20.14 (18.14 ora Romaniei). Organizatorii JO de de la Sochi au oferit un spectacol impresionant de aproximativ trei ore avand ca subiect principal istoria si cultura Rusiei. Evenimentul a avut ca idee de baza calatoria in timp, fiind impartit in trei acte: Rusia medievala, Imperiul si secolul XX. 

Programul zilei de sambata, 8 februarie – vor fi decernate cinci titluri olimpice.

TVR1:

16.30 – Biatlon masculin 10 km – sprint, Live

18.20 – Snowboard, inregistrare de la TVR2

0.25 – Patinaj artistic, inregistrare de la TVR2

TVR2:

10.45 – Snowboard Masculin, Live

12.00 – Schi fond 7,5km Feminin, Live

16.30 – Patinaj artistic: Fete – program scurt, Live

20.00 – Patinaj artistic: Perechi – program liber si Dans – program scurt, Live

21.15 – Sarituri cu schiurile Masculin – calificari, Live

TVR3:

13.30 – Patinaj viteză 5000m Masculin, Live

16.30 – Sanie Masculin R1, Live

18.40 – Sanie Masculin R2,  Live

20.00 – Freestyle Feminin, transmisiune directă

TVR HD:

10.45 – Snowboard Masculin, Live

12.00 – Schi fond 7,5km Feminin, Live

13.30 – Patinaj viteză 5000m Masculin, Live

16.30 – Patinaj artistic: Fete – program scurt, Live

20.00 – Patinaj artistic: Perechi – program liber si Dans – program scurt, Live

Programul sportivilor romani:

12.00 – Timea Sara – schi fond – 7,5/7,5 km schiatlon, finala (Centrul Laura);

16:30 – Cornel Dumitru Puchianu – biatlon – 10 km sprint masculin, finala (Centrul Laura);

16:30 – Valentin Cretu – sanie – simplu masculin, mansa 1 si 2 (Complexul Sanki);

18:30 – Sorin Iulian Patea – sarituri cu schiurile – trambulina normala, calificari (Arena RusSki Gorki).

Etichetat cu: , , , ,
Postat în ALTE SPORTURI

Comenteeeezi?!!

Liga I 2018/19
Loc Echipa Pct. J +/-
1AFC Hermannstadt000
2Astra Giurgiu000
3CFR Cluj000
4Concordia Chiajna000
5Dinamo Bucuresti000
6Dunarea Calarasi000
7FC Botosani000
8FC Viitorul000
9FC Voluntari000
10FCSB000
11Gaz Metan Medias000
12Poli Iasi000
13Sepsi Sfantu Gheorghe000
14U Craiova 1948000