FINAL / Petrolul Ploiesti – Cernomoret Odessa 0-1! Mutu, in continuare ineficient in fata portii

petroluil-cernomoretsPetrolul Ploiesti a suferit a doua infrangere in amicalele disputate in campania de pregatire din iarna, dupa o partida incrancenata cu Cernomoret Odessa. Ucrainenii au dominat clar repriza intai si prima parte a mitanului secund, pe fondul unui joc lipsit inca de incisivitate al „gazarilor”. Unicul gol al meciului a fost marcat de Antono, in minutul 59, dupa un fault comis de  Gerson in propriul careu. Desi spre finalul meciului tandemul Zicu (intrat la pauza) / Mutu(integralist) a inceput sa dea roade, precizia suturilor spre poarta nu a sporit astfel ca elevii lui Cosmin Contra au trebuit sa se recunoasca invinsi la sfarsitul celor 90 de minute regulamentare.

Vezi cum s-a desfasurat meciul:

PETROLUL: Pecanha – Achim, Hoban, Manasse, Guilherme – Romario, De Lucas – Priso, Mutu, Morar – Camara
Rezerve: Bornescu – Alcenat, Geraldo, Mustivar, Gerson, Chirita, Zicu
Antrenor: Cosmin Contra

CERNOMORET: Bezotosny – Zubeyko, Fontanello, Berger, Santana – Kovalchuk, Rebenok – Arzhanov, Matos, Gai – Antonov
Rezerve: Past – Kovalchuk, Bobko, Kutas, Didenko, Riera