Programul complet al Jocurilor Olimpice de iarna de la Sochi!

Olimpiada-Sochi-2014Jocurile Olimpice de iarna de la Sochi se vor disputa in perioada 7-23 februarie 2014. Va prezentam mai jos programul complet si orele locale la care se vor desfasura probele.


   Programul complet

Fusul orar local este cu cu doua ore mai tarziu fata de cel din Romania

Joi, 6 februarie

10.00 – 16.40 – Snowboard – Slopestyle Masculin + Feminin – calificari

18.00 – 18. 45 – Freestyle – schi acrobatic pe teren accidentat – calificari

19.30-22.55 – Patinaj artistic – Proba pe echipe: program scurt masculin + program scurt perechi

Vineri, 7 februarie

20.00-23.00 – Ceremonia de deschidere

Sambata, 8 februarie – vor fi decernate cinci titluri olimpice

09.30-11.10 – Snowboard – Slopestyle masculin – calificari

12.00-14.30 – Hochei pe gheata – Tur preliminar: SUA – Finlanda

12.45-13.55 – Snowboard – Slopestyle masculin – Finala

14.00-15.05 – Schi fond – Skiathlon feminin – Finala

15.30-18.25 – Patinaj viteza – 5000 metri masculin – Finala

17.00-19.30 – Hochei pe gheata feminin – Tur preliminar: Canada – Elvetia

18.00-18.30 – Freestyle – schi acrobatic pe teren accidentat feminin – calificari

18.30-20.20 – Biatlon – Sprint masculin (10 km) – Finala

18.30-23.05 – Patinaj artistic – Probe pe echipe – program scurt dans + program scurt feminin + program liber perechi

18.30-22.05 – Sanie – Individual masculin – Mansele 1 si 2

20.30-21.35 – Sarituri cu schiurile – Trambulina normala masculin

22.00-23.35 – Freestyle – schi acrobatic pe teren accidentat feminin – Finala

Duminica, 9 februarie – vor fi decernate sapte titluri olimpice

10.30-11.40 – Snowboard – Slopestyle feminin – calificari

11.00-13.10 – Schi alpin – coborâre masculin – Finala

12.00-14.30 – Hochei pe gheata feminin – tur preliminar: Suedia – Japonia

13.15-14.25 – Snowboard : Slopestyle feminin – Finala

14.00-15.05 – Schi fond – Skiathlon masculin – Finala

15.30-17.35 – Patinaj viteza – 3.000 metri feminin – Finala

17.00-19.30 – Hochei pe gheata feminin – tur preliminar: Rusia – Germania

18.30-20.20 – Biatlon – Sprint feminin (7,5 km) – Finala

18.30-22.25 – Sanie – Individual masculin – Mansele 3 si 4 – Finala

19.00-22.10 – Patinaj artistic – Proba pe echipe – program liber masculin, program liber feminin, program liber dans – Finala

21.30-23.15 – Sarituri cu schiurile – Trambulina normala masculin – Finala

Luni, 10 februarie – vor fi decernate cinci titluri olimpice

9.00-12.00 – Curling masculin – primul tur: Rusia – Marea Britanie, Elvetia – Suedia, Danemarca – China, Germania – Canada

11.00-12.30 – Schi alpin – Supercombinata feminin: coborare

13.45-16.35 – Short-track : 1500 masculin Finala, 500 metri feminin, calificari, stafeta de 3.00 metri feminin calificari

14.00-16.30 – Hochei pe gheata feminin – Tur preliminar: SUA – Elvetia

14.00-17.00 – Curling feminin – primul tur: China – Canada, Elvetia – SUA, Suedia – Marea Britanie, Rusia – Danemarca

15.00-16.10 – Schi alpin – Supercombinata feminin: slalom – Finala

17.00-20.25 – Patinaj viteza – 500 metri masculin – Finala

18.00-19.20 – Freestyle – schi acrobatic pe teren accidentat masculin – calificari

18.45-21.40 – Sanie – Individual feminin – Mansele 1 si 2

19.00-20.20 – Biatlon – Urmarire masculin (12,5 km) – Finala

19.00-21.30 – Hochei pe gheata feminin – tur preliminar: Finlanda – Canada

19.00-22.00 – Curling masculin – primul tur: SUA – Norvegia, Danemarca – Rusia, Canada – Elvetia, Suedia – Marea Britanie

22.00-23.35 – Freestyle – schi acrobatic pe teren accidentat masculin – Finala

Marti, 11 februarie – vor fi decernate opt titluri olimpice

9.00-12.00 – Curling D – feminin – primul tur: Elvetia – Danemarca, Suedia – Canada, Rusia – SUA, Coreea de Sud – Japonia

10.00-11.25 – Freestyle – Slopestyle feminin – calificari

13.00-14.05 – Freestyle – Slopestyle feminin – Finalah

14.00-14.50 – Schi fond – Sprint (liber) masculin + feminin – calificari

14.00-16.30 – Hochei pe gheata feminin – tur preliminar: Germania – Suedia

14.00-17.00 – Curling, masculin, primul tur: Canada – Suedia, SUA – China, Marea Britanie – Germania, Norvegia – Rusia

14.00-17.05 – Snowboard – Half-pipe masculin – calificari

16.00-17.50 – Schi fond – Sprint (liber) masculin+feminin – Finala masculin + feminin

16.45-20.00 – Patinaj viteza – 500 metri feminin – Finala

18.30-21.45 – Sanie – Individual feminin – Finala

19.00-20.00 – Snowboard – Half-pipe masculin – turul doi

19.00-20.20 – Biatlon – Urmarire feminin (10 km) – Finala

19.00-22.25 – Patinaj artistic – perechi – programul scurt

19.00-21.30 – Hochei pe gheata feminin – tur preliminar: Rusia – Japonica

19.00-22.00 – Curling feminin – primul tur: Marea Britanie – SUA, Coreea de Sud- Elvetia, Danemarca – Japonia, China – Rusia

21.30-22.35 – Snowboard – Half-pipe masculin – Finala

21.30-23.05 – Sarituri cu schiurile feminin – trambulina normala – Finala

Miercuri, 12 februarie – vor fi decernate sase titluri olimpice

9.00-12.00 – Curling masculin – primul tur: Danemarca – SUA, Norvegia – Germania, China – Elvetia

11.00-13.10 – Schi alpin – Coborare feminin – Finala

12.00-14.30 – Hochei pe gheata feminin – tur preliminar: Elvetia – Finlanda

13.30-14.20 – Combinata nordica- Trambulina normala: sarituri

14.00-17.00 – Curling feminin – primul tur: Japonia – Rusia, SUA – China, Coreea de Sud – Suedia, Canada – Marea Britanie

14.00-17.05 – Snowboard – Half-pipe feminin – calificari feminin

16.30-17.15 – Combinata nordica – Trambulina normala: 10 km – Finala

16.30-19.00 – Hochei pe gheata feminin – tur preliminar: Canada – SUA

18.00-19.40 – Patinaj viteza – 1000 m masculin – Finala

18.15-20.35 – Sanie – Dublu – Finala

19.00-20.00 – Snowboard – Half-pipe feminin – turul doi

19.00-22.00 – Curling masculin – primul tur – Germania -China, Elvetia – Marea Britanie, Rusia – Canada, Danemarca – Suedia

19.45-23.00 – Patinaj artistic – Perechi – Finala

21.00-23.30 – Hochei pe gheata masculin – Tur preliminar: Cehia – Suedia

21.00-23.30 – Hochei pe gheata masculin – tur preliminar: Letonia – Elvetia

21.30-22.35 – Snowboard – Half-pipe feminin – Finala

Joi, 13 februarie – voi fi acordate sase titluri olimpice

9.00-12.00 – Curling feminin – primul tur – Canada – Danemarca, China – Marea Britnie, Elvetia – Suedia

10.15-12.00 – Freestyle – Slopestyle masculin – Calificari

11.30-13.20 – Skeleton feminin – Mansele 1 si 2

12.00-14.30 – Hochei pe gheata masculin – tur preliminar: Finlanda – Austria

12.00-14.30 – Hochei pe gheata feminin – tur preliminar: Japonia – Germania

13.30-14.40 – Freestyle – Slopestyle masculin – Finala

14.00-16.30 – Short-track – 500 metri feminin – Finala – 1000 metri masculin calificari, stafeta 5000 metri calificari

14.00-15.40 – Schi fond – 10 km clasic feminin – Finala

14.00-17.00 – Curling masculin – primul tur: Elvetia – Rusia, Canada – Danemarca, Norvegia – Suedia, Marea Britanie – SUA

16.30-19.00 – Hochei pe gheata masculin – tur preliminar: Rusia – Slovenia

16.30.-19.00 – Hochei pe gheata masculin – tur preliminar: Slovacia – SUA

18.00-20.20 – Biatlon – 20 km individual masculin – Finala

18.00-19.40 – Patinaj viteza – 1000 metri feminin – Finala

19.00-22.00 – Curling feminin – primul tur: Suedia – Danemarca, Rusia – Coreea de Sud, Elvetia – Canada, Japonia – SUA

19.00-23.30 – Patinaj artistic – Masculin – Programul scurt

20.15-21.30 – Sanie – stafeta – Finala

21.00-23.30 – Hochei pe gheata masculin- Tur preliminar: Canada – Norvegia

21.00-23.30 – Hochei pe gheata feminin – Tur preliminar: Suedia – Rusia

Vineri, 14 februarie – vor fi decernate sase titluri olimpice

9.00-12.00 – Curling masculin – primul tur – Suedia – China, SUA – Germania, Canada – Norvegia

11.00-12.30 – Schi alpin – Supercombinata masculin: coborâre

12.00-14.30 – Hochei pe gheata masculin – Tur preliminar: Cehia – Letonia

14.00-15.55 – Schi fond – 15 km clasic masculin – Finala

14.00-17.00 – Curling feminin – primul tur: Coreea de Sud – China, Marea Britanie – Japonia, SUA – Danemarca, Rusia – Elvetia

15.30-16.40 – Schi alpin – Supercombinata masculin: slalom – Finala

16.30-19.00 – Hochei pe gheata masculin – Tur preliminar: Suedia – Elvetia

16.30-21.40 – Skeleton – Mansele 1 si 2 masculin – Mansele 3 si 4 femin – Finala

17.45-19.00 – Freestyle – Sarituri feminin – Calificari

18.00-20.20 – Biatlon – 15 km individual feminin – Finala

19.00-23.25 – Patinaj artistic – masculin – programul liber – Finala

19.00-22.00 – Curling masculin – primul tur – Marea Britanie – Danemarca, Rusia – SUA, China – Norvegia, Elvetia – Germania

21.00-23.30 – Hochei pe gheata masculin – Tur preliminar: Canada – Austria

21.00-23.30 – Hochei pe gheata masculin – Tur preliminar: Norvegia – Finlanda

21.30-22.35 – Freestyle – Sarituri feminin – Finala

21.30-22.35 – Sarituri cu schiurile – Marea trambulina individual masculin – calificari

Sambata, 15 februarie – vor fi decernate sapte titluri olimpice

9.00-12.00 – Curling feminin – primul tur – Canada – Japonia, China – Suedia, Marea Britanie – Coreea de Sud

11.00-13.10 – Schi alpin – Super-G feminin – Finala

12.00-14.30 – Hochei pe gheata masculin – Tur preliminar: Slovacia – Slovenia

12.00-14.30 – Hochei pe gheata feminin – Sferturi de finala

14.00-16.55 – Short-track – 1500 m feminin Finala, 1000 m masculin Finala

14.00-15.30 – Schi fond – stafeta 4×5 km feminin – Finala

14.00-17.00 – Curling masculin – primul tur: Suedia – Germania, Danemarca – Elvetia, Canada – Marea Britanie, Rusia – China

16.30-19.00 – Hochei pe gheata masculin – Tur preliminar: SUA – Rusia

16.30-19.00 – Hochei pe gheata feminin – Sferturi de finala

17.30-19.25 – Patinaj viteza – 1000 metri masculin – Finala

18.45-21.05 – Skeleton masculin – Mansele 3 si 4 – Finala

19.00-22.00 – Curling feminin – primul tur – SUA-Suedia, Canada- Rusia, Marea Britanie – Elvetia, Danemarca – China

21.00-23.30 – Hochei pe gheata masculin – Tur preliminar: Elvetia – Cehia

21.00-23.30 – Hochei pe gheata masculin – Tur preliminar: Suedia – Letonia

21.30-23.15 – Sarituri cu schiurile – Marea Trambulina individual masculin – Finala

Duminica, 16 februarie – vor fi decernate cinci titluri olimpice

9.00-12.00 – Curling masculin – primul tur – SUA- Canada, Marea Britanie – Norvegia, Suedia – Rusia

11.00-13.10 – Schi alpin – Super-G masculin – Finala

11.00-12.10 – Snowboard – Snowboardcross feminin – Calificari

12.00-14.30 – Hochei pe gheata masculin – Tur preliminar: Austria – Norvegia

12.00-14.30 – Hochei pe gheata feminin – Meci de clasament 5-8

13.15-14.05 – Snowboard – Snowboardcross feminin – Finala

14.00-16.30 – Schi fond – stafeta 4×10 km masculin – Finala

14.00-17.00 – Curling feminin – primul tur: Danemarca – Coreea de Sud, Japonia – Elvetia, Suedia – Rusia, SUA – Canada

16.30-19.00 – Hochei pe gheata masculin – Tur preliminar: Rusia – Slovacia

16.30-19.00 – Hochei pe gheata masculin – Tur preliminar: Slovenia – SUA

18.00-19.50 – Patinaj viteza – 1500 metri feminin – Finala

19.00-20.20 – Biatlon – Mass-start 15 km masculin – Finala

19.00-22.45 – Patinaj artistic – Dans – Programul scurt

19.00-22.00 – Curling masculin – primul tur – Norvegia – Elvetia, China – Canada, Germania – Danemarca, SUA – Suedia

20.15-22.55 – Bob dublu masculin – Mansele 1 si 2

21.00-23.30 – Hochei pe gheata masculin – Tur preliminar: Finlanda – Canada

21.00-23.30 – Hochei pe gheata feminin – Meci de clasament 5-8

Luni, 17 februarie – vor fi decernate sase titluri olimpice

9.00-12.00 – Curling feminin – primul tur – Rusia – Marea Britanie, Coreea de Sud – SUA, Japonia – China

11.00-12.30 – Snowboard – Snowboardcross masculin – Calificari

13.30-14.30 – Snowboard – Snowboardcross masculin – Finala

14.00-17.00 – Curling masculin – primul tur: China – Marea Britanie, Germania – Rusia, Elvetia – SUA, Norvegia – Danemarca

16.30-19.00 – Hochei pe gheata feminin – Seminale

17.45-19.00 – Freestyle – Sarituri masculin – Calificari

18.30-21.00 – Bob dublu masculin – Mansele 3 si 4 – Finala

19.00-20.20 – Biatlon – Mass-start feminin 12,5 km – Finala

19.00-22.35 – Patinaj artistic – Dans – Programul liber – Finala

19.00-22.00 – Curling feminin – primul tur – China – Elvetia, Danemarca – Marea Britanie, Canada – Coreea de Sud, Suedia – Japonia

21.00-23.30 – Hochei pe gheata feminin – Semfinala

21.15-23.10 – Sarituri cu schiurile – Marea Trambulina pe echipe masculin – Finala

21.30-22.35 – Freestyle – Sarituri masculin – Finala

Marti, 18 februarie – vor fi decernate cinci titluri olimpice

9.00-12.00 – Curling masculin + feminin – Eventuale baraje

11.00-13.00 – Schi alpin – Slalom urias feminin- prima mansa

12.00-14.30 – Hochei pe gheata masculin – Baraj pentru sferturile de finala

12.00-14.30 – Hochei pe gheata feminin – Meci de clasament 7-8

13.30-14.20 – Combinata nordica – Marea Trambulina individual: Sarituri

13.30-15.30 – Short-track – 1000 metri feminin calificari, 500 metri masculin, calificari, stafeta 3.000 metri feminin, Finala

14.00-17.00 – Curling masculin + feminin – Eventuale baraje

14.30-16.10 – Schi alpin – Slalom urias feminin – mansa secunda – Finala

16.00-16.45 – Combinata nordica – Marea Trambulina individual (10 km) – Finala

16.30-19.00 – Hochei pe gheata masculin – Baraj pentru sferturile de finala

16.30-19.00 – Hochei pe gheata feminin – Meci de clasament 5-6

17.00-20.00 – Patinaj viteza – 10.000 metri masculin – Finala

17.45-19.25 – Freestyle – Half-pipe masculin – Calificari

19.00-22.00 – Curling masculin + feminin – Eventuale baraje

19.15-21.10 – Bob dublu feminin – Mansele 1 si 2

21.00-23.30 – Hochei pe gheata masculin – Baraj pentru sferturile de finala

21.00-23.30 – Hochei pe gheata masculin – Baraj pentru sferturile de finala

21.30-22.30 – Freestyle – Half-pipe masculin – Finala

Miercuri, 19 februarie – vor fi decernate opt titluri olimpice

9.15-11.00 – Snowboard – Slalom urias paralel masculin + feminin – Calificari

11.00-13.00 – Schi alpin – Slalom urias – Prima mansa

12.00-14.30 – Hochei pe gheata masculin – Sferturi de finala

13.00-15.05 – Snowboard – Slalom urias paralel – Finala masculin+ Finala feminin

13.15-15.00 – Schi fond – Sprint pe echipe clasic masculin + feminin – Calificari

14.00-17.00 – Curling feminin – Semifinale

14.30-16.10 – Schi alpin – Slalom urias masculin – mansa secunda – Finala

15.45-17.00 – Schi fond – Sprint pe echipe clasic masculin +
feminin – Finala

16.30-19.00 – Hochei pe gheata masculin – Sferturi de finala

17.30-19.20 – Patinaj viteza – 5000 metri feminin – Finala

18.30-20.30 – Biatlon – stafeta mixta – Finala

19.00-23.30 – Patinaj artistic – feminin – Programul scurt

19.00-22.00 – Curling masculin – Semifinale

20.15-22.20 – Bob dublu masculin – Mansele 3 si 4 – Finala

21.00-23.30 – Hochei pe gheata masculin – Sferturi de finala

21.00-23.30 – Hochei pe gheata masculin – Sferturi de finala

Joi, 20 februarie – vor fi decernate sase titluri olimpice

11.45-12.25 – Freestyle – Skicross masculin – Calificari

12.00-12.50 – Combinata nordica – Marea Trambulina pe echipe: Sarituri

12.30-15.30 – Curling feminin – Meci pentru locul 3

13.30-15.00 – Freestyle – Skicross masculin – Finala

15.00-16.15 – Combinata nordica – Marea Trambulina pe echipe: 4×5 km – Finalaâ

16.00-18.30 – Hochei pe gheata feminin – Meci pentru locul 3

17.30-20.30 – Curling feminin – Finala

18.30-19.45 – Freestyle – Half-pipe feminin – Calificari

19.00-23.10 – Patinaj artistic – Feminin – Programul liber – Finala

21.00-23.30 – Hochei pe gheata feminin – Finala

21.30-22.25 – Freestyle – Half-pipe feminin – Finala

Vineri, 21 februarie – vor fi decernate sapte titluri olimpice

11.45-12.25 – Freestyle – Skicross feminin – Calificari

12.30-15.30 – Curling masculin – Meciul pentru locul 3

13.30-15.00 – Freestyle – Skicross feminin – Finala

16.00-18.30 – Hochei pe gheata masculin – Semifinale

16.45-18.00 – Schi alpin – Slalom feminin – prima mansa

17.30-20.30 – Curling masculin – Finala

17.30-19.25 – Patinaj viteza – Urmarire pe echipe masculin + feminin – Calificari

18.30-20.30 – Biatlon – stafeta de 4×6 km feminin- Finala

20.15-21.25 – Schi alpin – Slalom feminin – mansa secunda – Finala

20.30-23.15 – Short-track – 500 metri masculin Finala, stafeta 5000 metri masculin Finala, 1000 metri feminin Finala

21.00-22.30 – Hochei pe gheata masculin – Semifinale

Sambata, 22 februarie – vor fi decernate sapte titluri olimpice

9.15-11.00 – Snowboard – Slalom paralel masculin + feminin – Calificari

13.15-15.20 – Snowboard – Slalom paralele masculin + feminin – Finala

13.30-15.25 – Schi fond – Mass-start 30 km feminin – Finala

16.45-18.15 – Schi alpin – Slalom masculin – prima mansa

17.30-20.05 – Patinaj viteza – Urmarire pe echipe masculin + feminin – Finala

18.30-20.40 – Biatlon – stafeta 4×7,5 km masculin – Finala

19.00-21.30 – Hochei pe gheata masculin – Meci pentru locul 3

20.15-21.50 – Schi alpin – Slalom masculin – mansa secunda – Finala

20.30-23.05 – Bob patru persoane masculin – Mansele 1 si 2

Duminica, 23 februarie – vor fi decernate trei titluri olimpice

11.00-13.55 – Schi fond – 50 km masculin – Finala

13.30-16.05 – Bob patru persoane masculin – Mansele 3 si 4 – Finala

16.00-18.30 – Hochei pe gheata masculin – Finala

20.00-22.30 – Ceremonia de inchidere a Jocurilor Olimpice.

Etichetat cu: , , , , ,
Postat în ALTE SPORTURI

Comenteeeezi?!!

  1. violeta spune:

    Multa bafta !!!!!!

  2. violeta spune:

    Multumim mult ca ne primiti in casa dumneavoastra pentru a afla orele de transmisie a celor mai iubite sporturi ! Tot respectul !

  3. Spagania spune:

    Programe decalate cu 2 ore dupa!!!!!

LIGA 1 2017/18
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj401818
2FCSB381824
3CS U Craiova361811
4FC Botosani32189
5FC Viitorul291712
6Astra Giurgiu28187
7Dinamo Bucuresti24183
8CSM Poli Iasi2418-2
9ACS Poli Timisoara2318-11
10FC Voluntari2017-3
11Concordia Chiajna1718-5
12OSK Sf Gheorghe1218-20
13Gaz Metan Medias1118-23
14Juventus Bucuresti918-20