FINAL / Steaua – Korona Kielce 3-1. Prima victorie pentru campioana Ligii I in aceasta iarna!

ste-korLuni seara, de la ora 19:30, Steaua a disputat cel de-al noualea meci amical din aceasta iarna in care a inregistrat prima victorie din aceasta iarna! Intalnirea s-a disputat la Marbella, in fata locului 12 in Polonia, Korona Kielce, scor 3-0. Golurile au fost marcate de Gardos, Piovaccari in prima repriza si Nicusor Stanciu in cea de-a doua. Pentru polonezi, Dejmek a inscris golul de onoare, cu cinci minute inainte de final, din centrarea fostului stelist Pavel Golanski.

Cum reluarea campionatului se apropie, Laurentiu Reghecampf ar putea incepe cu o formula cat mai apropiata de cea cu care va aborda meciurile din Liga 1. Stelistii vor trebui sa gaseasca si cea mai buna solutie pentru inlocuirea capitanului Alex Bourceanu, plecat in Turcia la Trabzonspor.

Din echipa poloneza se remarca fostul fotbalist al „ros-albastrilor”, Pawel Golanski.

Partida poate fi urmarita pe Digi Sport 1 si in format LiveText pe www.sptfm.ro, de la ora 19:30.

Echipele probabile:

Steaua: Tatarusanu/Bogatinov – G. Matei, Gardos, Varela, Latovlevici – Prepelita, Neagu – Ad. Popa, N. Stanciu, C. Tanase – Piovaccari

Korona: Kosiorowski – Golanski, Dejmek, Malarczyk, Sylesztrak – Sobolewski, Markovic, Janiec, Jovanovic, Kielb – Korzym