Jucatorii lui Racing Santander au refuzat sa joace returul din sferturile Cupei Spaniei, protestand la adresa conducerii! VEZI VIDEO!

santanderJucatorii gruparii din Cantabria au anuntat de mai mult timp ca vor sa boicoteze disputa cu Real Sociedad, nemultumiti de faptul ca nu si-au primit salariile de mai multe luni, iar joi seara s-au pus pe treaba!

Desi amenintasera ca nu se vor prezenta pe teren, jucatorii lui Santander au intrat, totusi, insa au refuzat sa joace mingea, dupa fluierul de start, adunandu-se la mijlocul terenului. Jucatorii basci, la randul lor, au refuzat sa atace terenul advers, preferand sa-si pasese mingea in terenul lor, moment in care arbitrul intalnirii a pus capat meciului dupa niciun minut.

Cel mai probabil, clubul de pe „El Sardinero” va fi aspru sanctionat de catre federatia spaniola, iar jucatorii ar putea fi suspendati apoi de catre club, anunta Digi Sport, care citeaza Marca.com.

Santander va pierde partida la „masa verde”, Sociedad urmand sa joace cu Barcelona, in semifinale. In partida tur, Real Sociedad s-a impus pe teren propriu in fata celor de la Racing cu scorul de 3-1.