Polo / Liga Campionilor Primul rezultat de egalitate obtinut de oradeni, dupa cinci meciuri!

poloCSM Digi Oradea n-a reusit sa castige prima partida in grupa B a Ligii Campionilor la polo, incheind la egalitate, 9-9, cu Galatasaray Istanbul al cincilea meci. Formatia turca ocupa penultimul loc, cu 2 puncte, cea bihoreana avand doar unul singur.

Chioveanu a deschis scorul, dupa care adversarii au inscris de trei ori. Dunca a redus diferenta, dar Aksentievic si-a inceput recitalul, stabilind scorul primului sfert, 4-2 in favoarea oaspetilor. Urmatoarele doua au revenit oradenilor cu 4-3 si 3-2, golurile echipei noastre fiind marcate de Ramiro Georgescu, Negrean, Dunca, 2 si Diaconu, sarbul Aksentievic ajungand la cinci reusite pentru formatia de langa Bosfor.

Inaintea ultimelor opt minute, tabela de marcaj indica 9-9. Rezultat care va ramane neschimbat, desi Georgescu si Negrean au ratat din apropierea portii golul victoriei.

Urmatorul joc al campioanei Romaniei se va desfasura in ziua de 22 februarie, in bazinul din Istanbul.