Steaua, un singur gol in trei amicale! Reghecampf: „Sunt multumit de randamentul jucatorilor pentru aceasta perioada. Keseru mai are mult de munca!”

reghe-marbellaSambata seara, la Marbella, Steaua a pierdut cu 0-1 amicalul cu FC Luzern, a treia partida amicala din acest inceput de an, dupa infrangerea cu 1-5 in fata lui FC Nurnberg si remiza, 0-0, cu Werder Bremen. Antrenorul campioanei Ligii I, Laurentiu Reghecampf a declarat ca, una peste alta, este multumit de prestatia jucatorilor in aceasta perioada.

A fost un meci de pregatire, am intalnit o echipa care saptamana viitoare incepe meciurile oficiale. O echipa foarte agresiva, mai ales in repriza a doua. E o perioada grea, perioada de acumulari. Sunt multumit ca jucatorii alearga si intra in ritm. Ne dorim ca pe 14 februarie sa fie la forma cea mai buna„, a declarat Laurentiu Reghecampf, la Digi Sport.

Tanase si Piovaccari nu s-au aflat pe teren, despre care Reghe a spus ca unuia ii trebuia o pauza, iar celalalt nu trebuia fortat: „Trebuie sa improvizam, Florin Gardos nu e pregatit sa joace, Lukas va reveni de maine. Pintilii a mai jucat fundas central, lui Rapa ii dam cateva meciuri pe aceasta pozitie. Trebuie sa stim pe cine ne bazam. Tanase a primit o pauza, Federico nu e 100% pregatit, nu trebuie sa-i fortam. Claudiu (n.r. Keseru) nu e nici el foarte bine pregatit, mai are foarte mult de munca.

Dar e bine, am avut situatii de a marca. Eu cred ca in mare ne-am descurcat. Nu putem face o analiza, mai avem mult de munca, suntem abia la inceput„.

Sursa foto: „Digi Sport”