Ciprian Marica, gol pentru Getafe in meciul cu Real Sociedad, scor 2-2!

marica-gol-getafeAtacantul roman Ciprian Marica a inscris pentru Getafe in meciul pe care gruparea madrilena il disputa in aceasta dupa-amiaza impotriva celor de la Real Sociedad. Este al 13-lea meci in care fostul atacant al lui Schalke imbraca tricoul micutei formatii din Madrid.

La scorul de 0-2, („dubla” Agirretxe), in minutul 28, atacantul roman a beneficiat de un sut gresit din afara careului, a stopat mingea si apoi a trimis pe langa portar, de la opt-noua metri, imparabil. In minutul 52, Pedro Leon a readus egalitatea printr-un sut violent din interiorul carului mare, acesta avand sa fie si scorul final.

Pentru Marica, acesta a fost al doilea gol in campionat si al treilea de cand s-a transferat la Getafe.

In 2014, echipa lui Marica a pierdut toate cele 4 meciuri disputate fara sa inscrie macar o data.

Sursa foto: „Digi Sport”