Tamas, titular la doar cateva ore dupa ce a semnat cu Doncaster! Victorie la scor de neprezentare in fata detinatoarei Cupei Angliei!

tamasLa doar o zi dupa ce a semnat cu Doncaster Rovers, Gabi Tamas a fost titularizat in partida dispuata de „vikingi” contra fostei prim divizonare Wigan, detinatoarea Cupei Angliei.

Nici o repriza nu a rezistat Tamas la noua sa echipa fara avertisment, vazand cartonasul galben la 43 de minute de la fluierul de start. Cu toate acestea Doncaster reuseste o victorie mare in fata celor de la Wigan, scor 3-0, goluri marcate de Brown (‘7, ’69-pen.) si Coppinger (’52).

Dupa o pauza de trei luni, Gabi Tamas a revenit pe teren ca titular si a ramas pe gazon pana la sfaristul meciului.