Liga MOL / Corona castiga in fieful Ciucului, dupa ce a fost condusa cu doua goluri!

hochei-coronaA opta confruntare dintre ASC Corona Brasov si HSC Miercurea Ciuc, desfasurata pe arena din capitala harghiteana, s-a incheiat vineri cu victoria formatiei de sub Tampa, 4-3 (0-0, 2-2, 2-1). Care si-a marit sansele de a prinde final fourul Ligii MOL.

Dupa o prima repriza fara goluri, formatia gazda a condus cu 2-0, in urma reusitelor lui Goga, minutul 22,40 si Shvidki, 27,35. Brasovenii au restabilit egalitatea prin Tivadar, 30,10 si Fodor, 34,56, preluand conducerea dupa golul lui Nagy, din secunda 15 de la debutul ultimei reprize. Novak a egalat in minutul 49,10, iar finlandezul Hietamaki a inscris punctul victoriei, cu 2,30 minute inaintea finalului.